EasyCan Can Bus Contactless Reader چیست؟

EasyCan Can Bus Contactless Reader چیست؟

در مدیریت ناوگان و در ردیاب خودرو رادشید با قابلیت ارتباط با ECU خودرو گاها لازم می گردد جهت امنیت در ارتباط و همچنین به دلایل فنی خاص سیستم ارتباط دهنده به هیچ عنوان ارتباط مستقیمی با درگاه CAN خودرو نداشته باشد.

منظور از ارتباط , ارتباط فیزیکی و مستقیم می‌باشد.

البته خودروهای سبک تولید ایران اکثرا دارای درگاه CAN جهت ارتباط با ECU و مدیریت و کنترل ناوگان نیستند و نمیتوان جهت ارتباط از این سخت افزار ویژه استفاده نمود.

خودروهای سنگین و خودروهای سواری خارجی دارای چنین درگاهی می‌باشند.

 

نحوه کارکرد سخت افزار ایزی کن یا  Can Bus Contactless Reader:

EasyCAN-Radshid

درگاه CAN BUS خودرو دارای دو رشته  سیم می‌باشد که اصطلاحا  CANH و CANL نامیده می‌شود.

این استاندارد ارتباطی در لایه سخت افزاری جهت ارسال اطلاعات بصورت جریانی و تفاضلی عمل می‌نماید که باعث می‌گردد نویزهای شدید نیز نتوانند بر روی این ارتباط تاثیر منفی اعمال نمایند.

در تصویر زیر نحوه ارسال یک پکت ارتباطی در دو رشته سیم درگاه کن را مشاهده می نمایید.

CAN

سخت افزار معرفی شده (EasyCan Can Bus Contactless Reader ) دارای یک مدار تقویت کننده تفاضلی می باشد که با تقویت سیگنالهای مغناطیسی تشعشع یافته میتواند سیگنال اصلی را آشکار سازد.

لازم به ذکر است در صورتی که شما از این سیستم جهت ارتباط با جی پی اس خودرو ( ردیاب خودرو ) رادشید استفاده می‌نمایید اطلاعاتی که تنها بر روی این درگاه قرار می‌گیرد قابلیت آشکار سازی دارد و نمیتوان درخواست اطلاعات نمود همچنین این مسیر فقط خواندنی خواهد بود و یکی از دلایل استفاده از این ارتباط دهنده امنیت ارتباط با ECU می‌باشد که این وسیله خواهد داد.

لینک کوتاه : https://radshid.com/?p=3584

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ