آموزش سامانه ردیابی رادشید بخش مدیریت مناطق

آموزش تعریف منطقه در سامانه ردیابی رادشید

  • 1626
  • 0
  • ا3 دقیقه

آموزش سامانه ردیابی رادشید بخش مدیریت مناطق

در این مطلب به معرفی مدیریت مناطق در سامانه ردیابی رادشید پرداخته، در قالب یک مثال کاربرد آن را عنوان می‌کنیم و نحوه‌کار با آن را به صورت تصویری آموزش می‌دهیم.

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قسمت‌های سامانه ردیابی رادشید قسمت مدیریت مناطق است.

اگر شما تعدادی خودرو دارید که به‌طور مشخص روزانه به منطقه‌ای وارد و از آن خارج می‌شوند و برای شما زمان ورود و خروج و سرعت ورود به آن منطقه مهم باشد، با تعریف منطقه در سامانه ردیابی رادشید از قسمت مدیریت، می‌توانید بعد از انجام تنظیمات از طریق منوی گزارش‌های با ورود به زیر منوی گزارش مناطق، اطلاعات مربوط به این مناطق را دریافت نمایید.

به‌عنوان مثالی شهودی برای درک بهتر این قسمت می‌شود به شرکت‌های توزیع و پخش مواد غذایی اشاره نمود.

یکی از گزارش‌های مهم برای خودروهای پخش و توزیع مواد در این شرکت‌ها تحویل به‌موقع به فروشگاه و سر زدن دائمی به فروشگاه‌های خریدار محصولاتشان است، حال اگر چنین شرکتی در قسمت تعریف مناطق خود مراکز توزیع خود را وارد نمایید می‌تواند در بخش گزارش‌های مناطق  خود از وضعیت عملکرد خودروهای پخش خود مطلع گردد.

در منوی مدیریت زیر منوی دیگری تحت عنوان مدیریت گروه مناطق وجود دارد، عملکرد و کاربرد این قسمت مشابه مدیریت مناطق بوده و تنها تفاوتی که دارد نظم دهی و گروه‌بندی مناطق تعریف‌شده است و برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که خودروهای زیاد و مناطق تعریف‌شده زیادی دارند بسیار کاربردی است.

بدین ترتیب که  می‌توانند گروه‌های جداگانه‌ای  بر اساس شهرهای تردد، کاربرد و یا حتی رانندگان ساخته و به هر گروه مناطق خاصی را انتصاب دهند.

چگونه در سامانه ردیابی رادشید مناطق موردنظر خود را ثبت نماییم؟

برای ثبت مناطق مدنظرتان در سامانه ردیابی رادشید، کافی است وارد سامانه شده، از منوی مدیریت و لیست آبشاری بازشده بر روی زیر منو مدیریت مناطق کلیک نمایید.

با این کار صفحه‌ای به‌صورت زیر برای شما باز می‌شود، در نقشه مشاهده‌شده با zoom in  و zoom out از طریق اسکرول کردن بر روی نقشه، محدوده مدنظر خودتان را پیدا نمایید.

بر روی گزینه جدید در پایین نقشه کلیک نموده و پس‌ازآن بر روی نقشه کلیک نموده با این کار علامتی به شکل پونز بر روی نقشه ایجاد می‌شود با ادامه این روند محدوده موردنظر خود را تعریف کرده و در انتها بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید.

صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در آن نام منطقه، سرعت مجاز در آن را وارد نموده و برای تفکیک مناطق بر روی نقشه رنگ دلخواه خود را مختص این منطقه انتخاب کنید و در صورت تمایل به تغییر در این محدوده از قسمت ویرایش در پایین نقشه منطقه مدنظر خود را ویرایش و یا حذف نمایید.

 

چگونه در سامانه ردیابی رادشید منطقه تعریف کنیم؟

معرفی منطقه در سامانه ردیابی رادشید

بعد از معرفی مناطق موردنظرتان فهرستی از مناطق  بر روی نقشه در قسمت سمت راست قابل روئیت است که با کلیک بر روی آن، منطقه مدنظرتان را در نقشه به شما نمایش می‌دهد.

مدیریت گروه مناطق

برای ورود به قسمت مدیریت گروه مناطق، از منوی مدیریت و از لیست آبشاری بازشده بر روی مدیریت گروه مناطق کلیک نمایید.

صفحه‌ای به‌صورت زیر برای شما بازخواهد شد که در آن برای ایجاد گروه جدید کافی است بر روی عبارت ایجاد گروه جدید در پایین صفحه کلیک نمایید با این کار کادری بازشده که در آن باید نام گروه مدنظر خود را وارد نموده و پس‌ازآن با زدن مرحله بعد برای گروه تعریف‌شده سرگروه انتخاب نمایید (می‌توانید تمامی مناطق را انتخاب نمایید).

در صورت نیاز به تغییر در گروه ایجادشده نیز کافی است بر روی عبارت ویرایش گروه در پایین صفحه اصلی مدیریت گروه مناطق کلیک کرده و تغییرات مدنظر خود را اعمال نمایید.

پس از معرفی گروه یا گروه‌های مدنظرتان نوبت به انتصاب مناطق به گروه‌های تعریف‌شده می‌رسد بدین منظور نیز کافی است بر روی عبارت انتصاب مناطق به گروه کلیک نموده و  مناطق مدنظرتان را به گروه انتخابی انتصاب دهید.

 

تعریف منطقه در سامانه ردیابی رادشید radshid

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ