• 1106
  • 0
  • ا6 دقیقه

GPS خودرو و بخش خصوصی

گزارش‌های جدید از مزایای استفاده بخش خصوصی از GPS حکایت می‌کند

کار ما همانطور که می‌دانید GPS خودرو و ردیاب خودرو و شخصی است.رونق اقتصادی باعث می‌شود تمامی شاخه‌های تولید از جمله زمینه‌ای که ما در آن فعال هستیم نیز ذینفع باشد.لطفاً جهت بهبود امر خدمات رسانی ما را از نقطه نظرات خود مطلع کنید.

مطالعه مزایای اقتصادی سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) نشان می‌دهد 10 صنایع کلیدی 1.4 تریلیون دلار از زمان استفاده از جی پی اس در بخش خصوصی در سال 1983 درآمد داشته‌اند. حدود 90% از این رقم بعد از سال 2010 است.

10 صنعتی که بیشترین درآمد را از GPS داشته‌اند را بشناسید

این 10 صنایع بخش خصوصی شامل صنایع کشاورزی، هواپیمایی، مالی، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، معدن، دریایی، نفت و گاز، نقشه برداری و مخابرات است.این مطالعات جامع توسط توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) سفارش داده شد و توسط موسسه تحقیقاتی RTI International انجام گرفت.

GPS خودرو

صنعت کشاورزی GPS

توسعه و اجرای دقیق کشاورزی و یا کشاورزی صنعتی با ترکیب سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) کار بشر را برای توسعه صنعت بسیار آسان کرده است به شرطی که دانش و تجربه کافی را در استفاده از تکنولوژی برای پیشبرد اهداف داشته باشیم.

GPS خودرو

برنامه‌های کاربردی مبتنی بر GPS در کشاورزی صنعتی برای برنامه‌ریزی، نقشه برداری، نمونه برداری خاک، هدایت تراکتور، کاشت محصول، برنامه‌های کاربردی متغیر و نقشه برداری عملکرد محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند.جی پی اس به کشاورزان اجازه می‌دهد تا در شرایط محیطی بد مانند باران، گرد و غبار، مه و تاریکی کار کنند.در گذشته برای کشاورزان دشوار بود که تکنیک‌های تولید و عملکرد و پایش محصول را با تنوع زمین مقایسه کنند.اما با استفاده از سامانه موقعیت‌یاب خیلی راحت این عملیات انجام می‌شود.

GPS خودرو

GPS خودرو

نقش GPS در صنایع هواپیمایی

هواپیما در سراسر جهان سال‌هاست که از سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) برای افزایش ایمنی و کارایی پرواز استفاده می‌کند.GPS با قابلیت‌های دقیق، مداوم و جهانی خود، خدمات ناوبری ماهواره‌ای یک پارچه را فراهم می‌کند که بسیاری از الزامات مربوط به کاربران هواپیمایی را برآورده می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید!  خرید ویژه خرید اینترنتی ردیاب خودرو

GPS خودرو

در ویدئوی زیر در خصوص سیستم هدایت از طریق GPS برای اپروچ‌های منحنی توضیح داده می‌شود، زمانیکه برای جلوگیری از آلودگی صوتی، هواپیما بجای فرود مستقیم از روی منطقه مسکونی از تقرب منحنی به باند و دور زدن منطقه مسکونی استفاده می‌کند.همچنین در فرودگاه‌هایی که وزش باد جانبی شدید است خلبانان ناچارند از فرود خرچنگی یا Cross Wind Landing استفاده کنند.اینجاست که سامانه موقعیت یاب و ابزارهای ناوبری به کمک تجربه خلبان فرودی امن را به ارمغان می‌آورد.

GPS خودرو

یکی از فرودگاه‌هایی که وضعیت آب و هوایی آن در اغلب ماه‌های سال نامساعد است، فرودگاه “سن سباستین” در اسپانیا است که بسیاری از خلبانان را به دردسر می‌اندازد، در واقع یکی از علل ایجاد دورۀ IR-Instrument Rating در خلبانی، نیاز به فرود در همچنین فرودگاه‌هایی در مناطق بد آب و هوا،اغلب با وزش باد جانبی شدید یا مه آلود با استفاده از سامانه ناوبری و GPS است.

GPS خودرو

GPS و دریانوردی

سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) آینده جهان را تغییر داده است. این به ویژه برای عملیات دریایی، از جمله جستجو و نجات بسیار مفید است.جی پی اس سریع‌ترین و دقیق‌ترین روش برای مأموریت‌های دریایی برای ناوبری، اندازه‌گیری سرعت و تعیین مکان است.این ابزار باعث افزایش سطح ایمنی و کارایی دریانوردان در سراسر جهان می‌شود.سامانه‌های موقعیت‌یاب از تصادم نفتکش‌ها و کشتی‌های بزرگ فلّه‌بر با قایق‌های صیادی و…جلوگیری می‌کند تا از فجایع زیست محیطی تا حدّ زیادی کاسته شود.

در بخش ماهیگیری هم برای صید مطلوب از سامانه‌های موقعیت‌یاب استفاده می‌شود که باعث افزایش صید می‌شود و رضایت صیادان را به ارمغان می‌آورد.

GPS خودرو

Alan O’Connor, Director of Innovation Economics at RTI

آلن اوک کانور، مدیر اقتصاد و نوآوری در RTI می گوید: “صدها میلیون کاربر در هر روز از افرادی که به شرکت‌های چند ملیتی می‌روند و به هماهنگ ساختن شبکه‌های تدارکاتی پیچیده می‌پردازند، به GPS خودرو متکی هستند.برای مثال شرکت‌های خدمات شهری برای کنترل رانندگان و خودروهای خود از GPS خودرو استفاده می‌کنند و این تکنولوژی در اروپا و امریکا کاملاً جا افتاده است.”

ممکن است علاقه مند باشید!  دستگاه سیپاد

“ناوبری بهبود یافته مسافت رانندگی را کاهش می‌دهد و از مصرف سوخت و تصادفات جلوگیری می‌کند.ما همچنان پتانسیل عملکرد GPS خودرو را درک می‌کنیم. ”

این مطالعه علاوه بر کشف اثرات اقتصادی، تجزیه و تحلیلی از آسیب‌های بالقوه اقتصادی از قطع جی پی اس، و همچنین فعالیت‌های فدرال و فن آوری است که به توسعه و استفاده بخش خصوصی کمک کرده و آن را بهبود می‌بخشد.

اگر چه غیر معمول، اما قطع برق GPS می‌تواند به طور بالقوه تاثیر اقتصادی یا بهتر بگم افتضاح 1 میلیارد دلاری در یک روز به بار بیاورد.در این مطالعه مشخص شده که تأثیرات اقتصادی بر اساس صنعت در چرخه قطع برق متفاوت است.

به عنوان مثال، اگر در طول فصول بحرانی مثل فصول کاشت و داشت کشاورزان قطعی GPS رخ دهد، خسارتی تا 45 میلیارد دلار می‌تواند به بار آید. تا به امروز، قطع برق GPS کمتر از یک روز ادامه دار بوده است.

والتر جی. کاپن، معاون وزیر بازرگانی در استانداردها و فناوری و مدیر NIST، در واکنشی گفته است: “این مطالعه ارزش قابل توجهی را که ایالات متحده از سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه می‌تواند ایجاد کند، نشان می‌دهد”.

“زمانی که GPS برای استفاده غیر نظامیان در دسترس قرار گرفت، هیچکس نمی‌توانست تصور کند که اقتصاد و زندگی روزمره ما چقدر وابسته به آن خواهد شد.

تحقیق و توسعه (R&D) امروز دارای پتانسیل بی حد و حصر است،به همین دلیل ما باید اطمینان حاصل کنیم که سیاست‌های دولت و شیوه‌های بکار گرفته شده آن بگونه‌ای است که از انتقال کارآمد نوآوری از آزمایشگاه به بازار را پشتیبانی می‌کند. ”

جی پی اس چطور کار می‌کند؟

 

لینک کوتاه:https://Radshid.com/?p=10988

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ