• ۱۵۴۸
  • ۰
  • ا۱ دقیقه

تاریخچه پیدایش مفهوم PDA

هند‌ هلد، وسیله‌ای چندکاره به‌منظور رفع نیازهای صنعتی و همچنین انبارگردانی و … مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مهم‌ترین مورداستفاده هند هلد‌ها مدیریت اطلاعات شخصی است که این اطلاعات از طریق این دستگاه و تبلت‌های صنعتی دریافت شده به سرورها و پایگاه داده‌ها ارسال می‌کند.

جان اسکالی مدیرعامل و رئیس سابق اپل اولین بار اصطلاح PDA را بیان کرد.

همچنین اپل با ارائه PDA نیوتن برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ تولید این محصول را آغاز کرد.

این دستگاه اولین وسیله باقابلیت تشخیص حروف و کاراکتر و همچنین قابلیت تشخص دستخط به‌صورت محدود را داشت و همچنین از مادون‌قرمز پشتیبانی می‌کرد؛ اما به دلیل قیمت بالا، اپل تصمیم به توقف تولید این نوع محصول را داد.

مایکروسافت در سال ۱۹۹۶ اهمیت حضور در بازار هند هلد‌ها و PDA های صنعتی را درک کرد و سیستم‌عامل ویندوز CE را روانه بازار کرد.

در همین منوال، مایکروسافت در تلاش برای تبدیل سیستم‌عامل ویندوز دستک تاپ به هند هلد‌ها بود اما در آن سال‌ها عملی نبود.

در اویل سال ۲۰۰۰ سیستم‌عامل پیشرفته‌ای برای کامپیوترهای جیبی و هند هلد‌ها تولید شد که به دنبال آن در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ سیستم‌عامل Windows Pocket PC وارد بازار جهانی شد.

ویژگی‌های یک هند هلد صنعتی:

از خصوصیات بارز هند هلد‌ها نمایشگر لمسی، قابلیت استفاده از حافظه جانبی، استفاده از WiFi، بلوتوث و همچنین مادون‌قرمز است.

هند هلد‌های رادشید با پردازنده قوی و ۴۰۰۰ میلی‌آمپری باقابلیت اتصال به درگاه‌های مختلف و تکنولوژی NFC، می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات انبار و همچنین استفاده در موارد صنعتی باشد.

این PDA های صنعتی، ضد آب، ضد شوک و ضدضربه هستند و همین امر سبب شده توانایی استفاده در محیط‌های سخت با شرایط آب و هوایی دشوار را داشته باشند.

لوازم جانبی یک هند هلد صنعتی:

لوازم جانبی این هند هلد‌ها ازجمله گیره دستی، شارژر استند، داکت رومیزی و … به‌منظور استفاده راحت‌تر و همچنین محافظت بیشتر تولیدشده است.

هند هلد رادشید با ۳ سال خدمات پس از فروش و پشتیبانی باقابلیت ارتباط با انواع سیم‌کارت اپراتورهای ایرانی، می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کاغذ و روند سنتی باشد.

به‌منظور دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با تیم بازرگانی رادشید ارتباط برقرار نمایید.