Sipad

دستگاه سیپاد:

کلیات این طرح بدین شرح است:

دستگاه سیپاد حاصل طرح ملی تجهیز ناوگان حمل‌و‌نقل درون شهری و حومه‌ای و تجهیز این ناوگان به سامانه جامع پایشی است که تمامی خودروهای در حال خدمت در این حوزه اعم از مینی‌بوس، اتوبوس، ون، تاکسی، سرویس‌های مدارس و … را در برمی‌گیرد.هدف اصلی از نصب این تجهیزات بر روی ناوگان حمل و نقل و مسافربری کشور، بهره‌برداری از اطلاعات آن در طرح پایش و تخصیص سوخت ناوگان می‌باشد لذا کلیه دستگاه‌ها، استاندارهای مورد تایید کارگروه تخصیص سوخت مبتنی بر پیمایش را دارا می‌باشند; با این حال مشخصات فنی به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند تا حد ممکن سایر نیازهای متعارف را نیز پوشش دهد.

سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد

دستگاه سیپاد

سیپاد چیست؟

به منظور مدیریت کارآمد، فرآیند همکاری با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دستگاه سیپاد و ایجاد هماهنگی‌های لازم، طرحی ایجاد شده است که زیر ساخت‌های آن فراهم شده است و نام این زیر ساخت را ” سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری “ موسوم به سیپاد نهاده‌اند.

سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد

دستگاه سیپاد

دستگاه هوشمند سیپاد:

گسترش سریع شهرها و نیازمندی‌های روزافزون آنها موجب شده است تا ارائه خدمات مناسب به شهروندان و فعالین حوزه حمل و نقل درون شهری بر مبنای قواعد، زیرساخت‌ها و سازوکارهای قدیمی به آسانی ممکن نباشد.از طرفی همراه شدن با این تغییرات سریع، لزوم بهره‌گیری از نوآوری مدیریتی، نرم‌افزاری و ایجاد زیرساخت‌های جدید را بیش از پیش نمایان ساخته است.

Sipad

دستگاه سیپاد

قیمت سیپاد:

قیمت این دستگاه بدون احتساب سیم کارت و شارژ یکساله می‌باشد که توسط نهادهای نظارتی نیز مورد تایید می‌باشد.شهرداری بر اساس شاخص‌های تعیین شده، هم بر روی قیمت دستگاه هوشمند سیپاد نظارت دارد هم بر روی عملکرد شرکت‌های ارائه دهندۀ خدمات دستگاه سیپاد، این یعنی نهاد نظارتی بر این طرح شهرداری می‌باشد که در صورت اعلام هرگونه مشکل از طرف مالکان ناوگان حمل‌و‌نقل و مسافران، مجاری رسیدگی و رفع مشکلات آنها به شهرداری‌ها ختم می‌گردد.

برای ملاحظۀ “مشتریان و مجوزهای شرکت رادشید” این لینک را لمس کنید و برای “بازدید اجمالی از خط تولید شرکت رادشید” این لینک را لمس کنید.

لیست قیمت ردیاب و قیمت دستگاه سیپاد را می‌توانید از طریق این لینک  استعلام کنید و در صورت نیاز به خرید دستگاه سیپاد اطلاعات لازم را دریافت کنید.

«طرح ملی تجهیز ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری و حومه‌ای به سامانه جامع پیمایش» با تمرکز بر هدفمندسازی تخصیص یارانه‌های حاکمیتی به بخش حمل‌و‌نقل درون شهری و حومه‌ای، نگاهی ویژه به توسعه زیرساخت‌های هوشمند ناوگان شهری داشته که در نهایت علاوه بر ارتقای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بخش حمل‌و‌نقل درون شهری، گامی مهم در جهت تحقق «شهری هوشمند» خواهد بود.

مشخصات سخت افزاری دستگاه هوشمند سیپاد

ماژول موقعیت‌یاب

ماژول استفاده شده GNSS با امکان دریافت سیگنال از ماهواره‌های GPS,GLONASS با فرکانس حداقل یک هرتز با حداقل 30 کانال که حداقل حساسیت سیگنال‌های دریافتی در حالت Tracking از منفی 160 dBm می‌باشد.این ماژول قابلیت رفع اختلال (Anti-Jamming) در دریافت سیگنال از ماهواره را دارا می‌باشد.

ماژول GSM

ماژول GSM استفاده شده در این دستگاه از شبکه‌های EDGE,2G,3G پشتیبانی نموده و در صورت نیاز بین شبکه‌های مذکور سوییچ می‌کند.

دستگاه سیپاد

آنتن ماژول موقعیت‌یاب و GSM

با توجه به اینکه محل نصب سخت‌افزار پایه متناسب با نوع خودرو و شرایط نصب متغیر است،جهت آنتن‌دهی و پوشش ماهواره‌‌ای بهتر برای موقعیت‌یاب از آنتن‌‌های داخلی یا خارجی با گیرندگی مناسب پیش بینی شده است که این امر برای ماژول GSM نیز لحاظ شده است.

مشخصات کلی دستگاه سیپاد

SIPAD
سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد
سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد
سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد
سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد
سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان درون شهری سیپاد
 • حافظه

  حافظۀ غیر فرار با قابلیت ذخیره‌سازی کلیه اطلاعات پیمایش یک ماه آخر

 • سیستم تغذیه

  قابلیت نصب بر روی انواع مختلف خودروی در حال خدمت در ناوگان حمل و نقل درون شهری

 • سنسور شتاب‌سنج

  سنسور شتاب‌سنج سه محوره با قابلیت تنظیم میزان حساسیت

 • ورودی ECU

  پشتیبانی از سه پروتکل رایج Bus شامل OBD-2,J1939,FMS و قابلیت دسترسی و استخراج اطلاعات موجود در واحد کنترل الکترونیکی ECU وسیله نقلیه

 • میزان مصرف سوخت با دقت بالا(HRLFC)

  شاخص میزان مصرف سوخت با دقت بالا

 • تعیین میزان مصرف سوخت(LFC)

  شاخص مقدار مصرفی خودرو به صورت تجمعی از زمان شروع به کار خودرو

 • تعیین مسافت طی شده خودرو با دقت بالا(VDHR)

  محاسبه میزان مسافت طی شده به صورت تجمعی

لینک کوتاه: https://www.Radshid.com/?p=8545

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ