برقراری ارتباط بین حسگرهای اینترنت اشیا با استفاده از امواج رادیویی موجود در محیط

معرفی حسگرهای UWB اینترنت اشیا

  • 1084
  • 2
  • ا1 دقیقه

برقراری ارتباط بین حسگرهای اینترنت اشیا با استفاده از امواج رادیویی

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محققان موسسه تحقیقاتی دیزنی یک مجموعه بسیار کم‌مصرف از حسگرها موسوم به UWB طراحی کرده‌اند که اطلاعات را از طریق بازتاب امواج رادیویی تلویزیون، رادیو و تلفن همراه که امروزه در تمام محیط‌های اداری وجود دارند برای یک سرور مرکزی ارسال می‌کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از یورک الرت، ازآنجاکه تولید امواج رادیویی جریان انتقال اطلاعات حجم زیادی از ظرفیت منبع تأمین توان را به خود اختصاص می‌دهد، این شیوه جدید انتقال اطلاعات نیاز به انرژی را به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

محققان در آزمایش‌های اولیه توانستند توان بسیار اندک موردنیاز این سیستم را با استفاده از سلول‌های خورشیدی خاصی که برای فضاهای کم‌نور تأمین‌شده‌اند، به‌راحتی تأمین کنند.

یکی از مزایای اینترنت اشیا این است که حسگرهای بی‌سیم در همه‌جا وجود دارند و امکان برقراری ارتباط و درک محیط اطراف را برای تجهیزات الکترونیکی فراهم می‌کنند.

ازآنجاکه قرار است در جریان ایجاد اینترنت اشیا، میلیاردها دستگاه جدید به اینترنت متصل شوند احتمالاً استفاده از باتری‌ها برای تأمین توان موردنیاز تجهیزات الکترونیکی و برقراری ارتباط بین آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

سیستم UWB ambient backscatter system که به‌طور بالقوه در تمام شهرهای بزرگ قابل پیاده‌سازی است، راه‌حل بالقوه این مشکل را در اختیار می‌گذارد.

محققان جزئیات کامل طرح خود را در کنفرانس IEEE راجع به ارتباطات کامپیوتری، موسوم به INFOCOM 2017 ارائه کردند.

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ