پاسخ به سوالات رایج کاربران در مورد امنیت خودرو 206

 • ۳۲۸۲
 • ۰
 • ا۶ دقیقه

پاسخ به سؤالات امنیتی کاربران در مورد خودروی پژو ۲۰۶

با وجود گذر چند دهه از ورود خودرو فرانسوی ۲۰۶ به ایران، این خودرو همچنان جزء پرطرفدارترین خودروهای بازار داخل ایران است؛ نکته جالب‌توجه در مورد این خودرو این است که این ماشین نه‌تنها در بین خریداران بلکه در بین سارقان خودرو نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در واقع آمار بالای سرقت در این مدل پژو نشان‌دهنده آن است که در پژو ۲۰۶ ضعف امنیتی قوی وجود دارد که باعث شده سرقت این خودرو یکی از بهترین پیشنهادها برای سارقان باشد.

معایب نصب دزدگیر خودرو بر روی ۲۰۶:

برخی گمان بر این دارند که با نصب دزدگیر خودرو بر روی ماشینشان احتمال سرقت خودروی خود را تا درصد پایینی کاهش می‌دهند. این در حالی است که با بررسی مشاهدات انجام‌شده در جامعه شاهد موردی کاملاً عکس این فرضیه و گمان بوده‌ایم.

اگرچه با نصب دزدگیر بر روی هر ماشینی احتمال سرقت آن همچنان وجود دارد و دزدگیرها در بسیاری از موارد نتوانسته‌اند عملکرد مطلوبی در این زمینه از خود نشان دهند اما وقتی صحبت از خودرو ۲۰۶ مطرح می‌شود، این مشکل افزون‌تر می‌گردد.

معایب نصب دزدگیر خودرو بر روی پژو 206

آنچه در مورد پژو ۲۰۶ کاملاً مشهود است این مورد است که در خودرو ۲۰۶ سهولت باز کردن درب‌ها و همچنین صندوق برای سارقان بسیار زیاد بوده و ورود سارق به ماشین در بهترین حالت با دزدیده شدن اجزای داخل کابین همراه شده است.

جدا از این مورد امکان باز کردن کاپوت ۲۰۶ هم برای سارقان مبتدی تا حرفه‌ای بسیار راحت است و این در حالی است که اگر سارق بتواند درب کاپوت را باز کند، در آن صورت کاملاً به سیستم حفاظتی امنیتی دزدگیر تسلط خواهد داشت و به‌راحتی می‌تواند دزدگیر خودرو را در کسری از ثانیه از کار بیندازد.

مشکل دزدگیر ۲۰۶

آیا دزدگیر خودرو ۲۰۶ عملکرد درستی دارد؟

پاسخ این پرسش بر اساس تجربیات اعلام‌شده از سوی کاربران و کارشناسان فنی این مدل خودرو منفی است.

چراکه ازنظر بسیاری از کارشناسان فنی مشکلات متعددی در سیم‌کشی و مونتاژ خودروی ۲۰۶ وجود دارد و این در حالی است که همه شما به این مورد واقفید که سازوکار دزدگیر بر اساس سیم‌کشی و ارتباط با باتری خودرو برای تأمین انرژی است.

آیا دزدگیر ۲۰۶ عملکرد درستی دارد؟

پس زمانی که عملکرد سیم‌کشی در حالت دست‌نخورده چندان مطلوب نباشد قطعاً پس از نصب دزدگیر این مشکل جدی‌تر هم خواهد شد و همین امر سبب می‌شود در برخی موارد دزدگیر برای تأمین انرژی خود مشکل پیداکرده و خودروی شما بدون آنکه حتی کوچک‌ترین هشداری دهد به سرقت برود.

علت بوق هشدار ۲۰۶

یکی از مشکلات به‌ظاهر ساده‌ای که بسیاری از کاربران پژو ۲۰۶ با آن مواجهه بوده‌اند بوق‌های هشدار متفاوت و بعضاً آزاردهنده آن است که در زیر به شرح هریک از این موارد می‌پردازیم:

هشدار باز بودن درها

زمانی که یکی از درب‌ها من‌جمله صندوق و یا کاپوت باز باشد و شما شروع به حرکت کنید خودرو با صدا و همچنین نمایش درب باز روی صفحه‌نمایش این مورد را متذکر می‌شود.

هشدار نبستن کمربند ایمنی

در خودرو ۲۰۶ همانند بسیاری از خودروها زمانی که سرعت شما بیش از ۱۰ کیلومتر بر ساعت برسد و کمربند ایمنی را نبسته باشید با صدای بوق ممتد به شما این هشدار را اعلام خواهد کرد.

هشدار سرعت‌بالا

اگر اهل رانندگی با سرعت‌بالا باشید قطعاً شاهد این مورد بوده‌ایدکه اگر سرعت شما به بیش از ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برسد خودروی شما شروع به زدن آلارم هشدار می‌کند.

هشدار کمبود سوخت

زمانی که سطح سوخت موجود در باک شما به کمتر از حد تعیین‌شده برسد این مورد با صدای بوق داخل کابین ماشین به شما اعلام می‌شود.

هشدار فراموش کردن سوئیچ داخل خودرو

اگر کلید روی قفل فرمان باقی بماند یک هشداردهنده صعودی هم‌زمان با باز شدن درب قسمت راننده به شما یادآوری می‌کند که کلید در داخل سوئیچ باقی‌مانده است.

بوق ممتد بیرون از کابین ۲۰۶

زمانی که قفل ‌مرکزی ۲۰۶ با ریموت فعال‌شده باشد و شما بخواهید که درب‌ها با استفاده از سوئیچ باز کنید این مورد توسط بوق ممتد و آلارم اعلام خواهد شد.

هشدارهای تعبیه‌شده در زمان تولید خودرو

در مواردی که خودروی شما از کارخانه مجهز به دزدگیر باشد موارد زیر نیز توسط بوق خودرو هشدار داده خواهد شد

باز شدن هر یک از درب‌ها ازجمله صندوق، کاپوت بدون ریموت و یا سوئیچ، تغییر وضعیت سوئیچ استارت و نیز وارد آمدن ضربه به خودرو

علت به صدا درآمدن دزدگیر ماشین ۲۰۶

علت به صدا درآمدن دزدگیر ماشین ۲۰۶اگر اقدام به نصب دزدگیر روی خودرو کرده باشید حتماً برایتان این سال پیش‌آمده که علت به صدا درآمدن آژیر دزدگیر چیست؟ در این بخش به عواملی که باعث به صدا درآمدن آژیر دزدگیر می‌شود اشاره می‌کنیم:

بخشی از عواملی که باعث به صدا درآمدن دزدگیر ماشین می‌شود در حیطه وظایف دزدگیر است که شامل موارد زیر است:

 • باز شدن هر یک از درب‌های خودرو من‌جمله درب صندوق کاپوت بدون استفاده از ریموت و یا سوئیچ خود
 • تغییر وضعیت سوئیچ استارت خودرو
 • تغییر وضعیت و جابه‌جایی خودرو زمانی که خودرو پارک است.

اما گاهی صدا دادن آژیر دزدگیر دلایلی غیر از دلایل امنیتی دارد که در این بخش به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • سنسور ضربه:

بسیاری از مشکلات صدا دادن دزدگیر بدون دلیل امنیتی مربوط به این بخش است. گاهی این‌قدر حساسیت این سنسورها بالابرده می‌شود که با عبور موتورسیکلت و خودرو دیگری از کنار خودروی شما صدای آژیر دزدگیر بلند خواهد شد.

 • عوامل محیطی:

در فصول سرد سال برخی موجودات تمایل دارند که خود را به موتور خودروها نزدیک کنند در برخی از موارد هم ممکن است که برخی از موجودات روی خودروی شما بپرند و یا با بدنه خودرو شما برخورد داشته باشد و یا اینکه برخی از اشیا روی خودروی شما سقوط کنند در تمامی این موارد سنسورهای دزدگیر فعال‌شده و صدای آژیر دزدگیر بلند می‌شود.

 • نقص فنی دزدگیر:

اگر دزدگیر به هر دلیلی دچار نقص فنی و یا اتصالی شده باشد ممکن است که کار نکند و یا اینکه آژیر آن بدون هیچ‌گونه دلیل امنیتی و غیره به صدا درآید.

بهترین دزدگیر ماشین ۲۰۶:

بهترین دزدگیر برای خودرو پژو206 چه دزدگیری است؟دزدگیرها را از لحاظ ساختار و نوع امکانات می‌توان به سه دسته کلی زیر تقسیم کرد که هر سه این مدل‌ها می‌تواند بسته به نیاز و انتظاری که شما از عملکرد دزدگیر دارید انتخابی ایدئال برای شما محسوب گردد که در ادامه مختصراً به معرفی هریک می‌پردازیم:

 •  دزدگیر معمولی
 • دزدگیر سیم‌کارتی
 •  دزدگیر تصویری

دزدگیرهای معمولی

این دزدگیرها کم‌هزینه‌ترین دزدگیر برای خودرو ۲۰۶ هستند؛ اما خوب به نسبت هم دارای امکانات کمتری نسبت به سایر موارد هستند و موارد هشدار آن‌ها محدود به همان موارد اولیه امنیتی است.

دزدگیرهای سیم‌کارتی

به گفته کارشناسان بهترین نوع دزدگیر هم از لحاظ قیمت و هم کارکرد برای خودرو ۲۰۶ این دسته محسوب می‌گردند. این نوع مدل دزدگیرها امکان خاموش کردن خودرو از راه دور البته تا شعاع بسیار محدود را نیز دارند.

دزدگیرهای تصویری

پیشرفته‌ترین نوع دزدگیرهای بازار که برای اکثر خودروها من‌جمله ۲۰۶ قابلیت اجرا دارد دزدگیرهای تصویری هستند. مهم‌ترین ویژگی این دزدگیرها رصد داخل خودرو از دور است. البته این امکان دارای محدودیت فاصله تا شعاع بسیار کم است.

هزینه نصب دزدگیر ۲۰۶:

هزینه نصب دزدگیر بر روی خودرو 206 چقدر است؟

کلام آخر

هزینه نصب دزدگیر بسته به نوع امکانات و کیفیت آن برای شما متفاوت خواهد بود؛ اما هزینه نصب ساده‌ترین نوع دزدگیر از حدود ۵۰۰ هزار تومان شروع و در موارد پیشرفته‌تر دزدگیر مناسب ۲۰۶ تا چند میلیون هم خواهد رسید.

در این مقاله سعی شد به تمامی سؤالات امنیتی شما ۲۰۶ پاسخ داده شود. با توضیحات ارائه‌شده در رابطه با دزدگیر ۲۰۶ شاید این سؤال برایتان پیش‌آمده باشد که آیا فناوری دیگری به جز دزدگیر برای بالابردن سطح امنیت خودرو وجود دارد؟ پاسخ این سؤال مثبت است.

پس از ایرادات و محدودیت‌هایی که دزدگیرها از خود نشان دادند تقاضا برای نصب ردیاب و جایگزینی آن به جای دزدگیر برای خودرو نسبت به گذشته بسیار افزایش‌یافته است.

ردیاب خودرو رادشید حافظ امنیت و آرامش شمامهم‌ترین ویژگی ردیاب‌ها در بحث حفظ امنیت خودروها می‌توان به پیدا کردن خودروی مسروقه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اشاره نمود. در واقع این فناوری به دلیل اینکه محدودیت زمانی و مکانی در ارسال اطلاعات ندارد می‌تواند امنیت خودرو شما را تا حد زیادی بالا ببرد.

اما خوب در این مورد هم چالش انتخاب بهترین ردیاب برای خودرو وجود دارد. یکی از برندهای معتبر و محبوب ردیاب در بازار داخل شرکت دانش‌بنیان رادشید است. این شرکت با دارا بودن بیش از یک دهه فعالیت در زمینه تولید ردیاب توانسته است تمامی نیازهای امنیتی خودروها را تا حد قابل قبولی پاسخگو باشد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *