ردیاب ماشین چیست و چه کاربردهایی دارد؟
 • ۳۹۰۰
 • ۱۵
 • ا۱۶ دقیقه

ردیاب خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

در دنیای امروز اطمینان از امنیت و سلامت وسیله نقلیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از راه‌حل‌های موثر برای حفاظت و ردیابی وسایل نقلیه استفاده از ردیاب ماشین است که امروزه به دلیل کارایی و ایجاد امنیت بالا، محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است.

ردیاب خودرو یا جی‌پی‌اس خودرو دستگاه‌های کوچکی هستند که با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS)، موقعیت خودرو را شناسایی کرده و اطلاعات دریافتی را به سامانه ردیابی خودرو و اپلیکیشن ردیابی بر روی تلفن همراه مالک خودرو ارسال می‌کند.

از لحظه‌ی نصب ردیاب، مالک خودرو می‌تواند به صورت لحظه‌ای به اطلاعاتی نظیر زمان دقیق روشن و خاموش شدن خودرو، مسیر طی شده، موقعیت خودرو، میزان مصرف سوخت، میزان توقف‌ها در هر مکان و… دسترسی داشته باشد.

ردیاب ماشین علاوه بر موارد استفاده شخصی برای سازمان ها یکی از اجزای کلیدی سامانه مدیریت ناوگان آن‌ها محسوب می‌شود که کنترل چرخه‌ی عملیاتی را تسهیل می‌بخشد.

ردیاب‌ها بسته به کاربرد و قابلیت‌هایی که دارند، انواع متفاوتی دارند. برخی ردیاب‌ها با باتری داخلی خود کار می کنند، در حالی که برخی دیگر به سیم‌ کشی خودرو متصل می‌شوند.

کاربرد ردیاب ماشین

ردیاب خودرو چه کاربردی دارد؟

اولین و مهم‌ترین کاربرد ردیاب خودرو نظارت لحظه‌ای و تضمین امنیت خودرو است.

سیگنال‌های ورودی توسط گیرنده‌های جی ‌پی ‌اس ردیابی شده و زمان و سرعت حرکت آن‌ها محاسبه می‌شود.

این اطلاعات و سایر اطلاعات کاربردی دیگر به یک سیستم نظارت مرکزی به نام سامانه ردیابی خودرو منتقل می‌شود و امکان پایش لحظه‌ای خودرو را برای مالک آن فراهم می‌کند.

علاوه بر نظارت دائمی و لحظه‌ای، بازیابی خودروهای سرقت شده و بهینه سازی عملیات حمل و نقل از دیگر قابلیت‌های ردیاب خودرو است.

همچنین ردیاب‌های خودرو به‌ طور گسترده در سیستم مدیریت ناوگان استفاده می‌شوند و امکان بهینه سازی مسیرها، مدیریت مصرف سوخت، کنترل رفتار راننده به منظور بهبود بازدهی عملیاتی را برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کنند.

ردیاب ‌های خودرو پیشرفته نیز می‌توانند بلافاصله پس از دریافت سیگنال‌های حساسیت برانگیزی مثل ضربه یا لرزش غیرعادی با ارسال پیام اضطراری از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کنند.

ردیاب ماشین کجا نصب می‌شود؟

ردیاب خودرو کجا نصب می‌شود؟

ردیاب‌ خودرو معمولاً در مکان‌های مخفی داخل خودرو نصب می‌شود. رایج ترین محل نصب، درگاه OBD-II (تشخیص روی برد) است که در زیر داشبورد نزدیک ستون فرمان قرار دارد.

این پورت دسترسی به سیستم عیب‌یاب خودرو را فراهم می کند و امکان نصب و حذف آسان ردیاب را فراهم می‌کند.

برخی از ردیاب‌ها نیز ممکن است به سیم کشی خودرو متصل شوند که برای نصب نیاز به نصاب دارند.

ردیاب‌های باطری‌دار می‌توانند در هر نقطه از خودرو قرار گیرند، در حالی که آنتن‌های GPS خارجی اغلب روی سقف یا شیشه جلو برای دریافت سیگنال بهینه نصب می‌شوند.

روش نصب و مناسب‌ترین مکان برای نصب ردیاب بسته به نوع ردیاب و ویژگی‌های آن متفاوت است. به طور کلی بهترین مکان‌ها برای نصب ردیاب خودرو به شرح زیر است:

 • داشبورد
 • کنسول مرکزی
 • قسمت پایینی شیشه عقب
 • صندوق عقب
 • سپر عقب
 • درب خودرو
 • سپر جلو
 • روی موتور خودرو

بهترین ردیاب خودرو

زمانی که از بهترین ردیاب خودرو صحبت می‌کنیم بهتر است تعدد برندهای ردیاب ایرانی و غیر ایرانی، ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که ارائه می‌دهند را نیز درنظر داشته باشیم. از سوی دیگر معیارهای بهترین ردیاب براساس نیاز افراد متفاوت است. هرشخص متناسب با خودرو، بودجه و نیازهای خود می‌تواند گزینه مناسب را پیدا کند.

به‌عنوان بهترین ردیاب‌های خودرو در بازار با توجه به کاربرد و تجربه کاربران می‌توان به برندهای شناخته‌شده‌ای ازجمله رادشید (Radshid)، لندر (Lander)؛ هوگل (Hugel) و ردیاب تلتونیکا (Teltonica) اشاره کرد.

در نظر داشته باشید همه ردیاب‌های خودرو دارای مزایا و معایبی هستند به همین جهت توصیه می‌شود پیش از خرید به‌خوبی راجع‌به محصول مدنظر خود تحقیق کنید تا زمان خرید دچار سردرگمی نشوید و پس از خرید هم دچار مشکل یا ملزم به پرداخت هزینه‌‌ تعویض یا تعمیر ردیاب خودرو نشوید.

چگونه بهترین ردیاب خودرو را انتخاب کنیم؟

با توجه به محبوبیت روزافزون ردیاب‌ها و افزایش تقاضا، انواع ردیاب خودرو به راحتی در بازار قابل دسترس است.

حال سوال پیش می‌آید؛ چگونه می‌توان بهترین ردیاب را انتخاب کرد؟

پیش از انتخاب ردیاب بهتر است نیازسنجی صورت بگیرد و ردیابی متناسب با نیازهای کاربر انتخاب شود.

در نظر گرفتن معیارهایی نظیر؛ قیمت ردیاب، نوع ردیاب، کیفیت ساخت، برند سازنده، پشتیبانی حرفه‌ای، مدت زمان گارانتی و سرور داخلی قابل اطمینان در انتخاب یک ردیاب کاربردی نقش موثری دارد.

 ویژگی‌های دیگری از جمله مسیریابی، اپلیکیشن موبایل یا سامانه ردیابی کاربرپسند، منبع تغذیه و عمر باتری، سهولت نصب و سازگاری از دیگر مواردی است که متناسب با نیاز کاربر انتخاب می‌شود با ارزیابی این عوامل، می توانید تصمیم آگاهانه ای برای انتخاب یک ردیاب خودرو گرفته و ردیابی قابل اعتماد، امنیت افزایش یافته و نیازها و بودجه‌تان را تهیه کنید.

با ارزیابی این عوامل، می‌توانید آگاهانه نسبت به خرید ردیاب اقدام کنید و ردیابی کاربردی و متناسب با بودجه خود تهیه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید ردیاب خودرو موردنظر مقاله “راهنمای خرید ردیاب خودرو” را نیز مطالعه کنید.

انواع ردیاب خودرو

انواع ردیاب خودرو:

ردیاب خودرو براساس قابلیت‌ و کاربردهایی که دارند، در مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند، اما صرف نظر از کاربرد انواع دستگاه‌های ردیاب خودرو، معمولا در دو دسته بندی کلی قرار می‌گیرند:

ردیاب خودرو نصبی

ردیاب خودرو آهنربایی

مقایسه ردیاب خودرو نصبی و ردیاب خودرو آهنربایی

انواع دستگاه‌های ردیاب خودرو در دو مدل آهنربایی و نصبی از نظر اطلاعاتی که دار اختیار کاربر قرار می‌دهند تفاوت چندانی با هم ندارند، تفاوت عمده آن‌ها در محل و نوع نصب آن‌هاست، ردیاب‌های نصبی نیاز به شارژ ندارند و از برق خودرو تغذیه می‌شوند.

شاید پس از شناخت انواع ردیاب این سوال برایتان پیش بیاید که “از بین انواع جی پی اس خودرو کدام برای خودروی شما مناسب است؟

پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد، ، مواردی مثل نیاز مصرف کننده و بودجه دو عامل تاثیرگذار در انتخاب نوع جی پی اس ماشین هستند.

به طورکلی اگر چند خودرو دارید، ردیاب آهنربایی یک انتخاب کاربردی و مقرون به‌صرفه است چراکه بدون نیاز به سیم‌کشی می‌توان به راحتی روی خودروهای مختلف نصب شود.

اما اگر نمی‌خواهید دغدغه شارژ ردیاب را داشته باشید، ردیاب‌ نصبی انتخاب مناسب‌تری برای شما هستند.

اگر همچنان در انتخاب GPS خودرو دچار سردرگمی هستید بهترین راه مشورت با مشاورین متخصص در این زمینه است.

سیستم ردیاب جی‌پی‌اس برای خودروهای سازمانی چه کاربردی دارد

سیستم ردیاب جی‌پی‌اس برای خودروهای سازمانی چه کاربردی دارد؟

با ورود ردیاب خودرو به سیستم مدیریت ناوگان حمل‌ونقل تحولی نو در این صنعت ایجاد شده است. به‌طوری‌که امروزه  سیستم ردیاب جی پی اس نقشی کلیدی در مدیریت خودروهای سازمانی دارد. این سیستم از دو بخش ردیاب و سامانه مدیریت ناوگان تشکیل‌شده است که فرایند مدیریت ناوگان را با فراهم کردن یک بستر متمرکز برای بهینه‌سازی و مدیریت موثر ناوگان خودروهای سازمانی تسهیل کرده است.

نقش سیستم ردیاب جی پی اس در مدیریت خودروهای سازمانی:

 • نظارت بر رفتار راننده و شناسایی رفتارهای پرخطر
 • برنامه‌ریزی برای اعزام راننده بر اساس ثبت دقیق زمان تحویل شیفت
 • مدیریت مصرف سوخت
 • کاهش هزینه‌های درون‌سازمانی
 • افزایش بهره‌وری سازمان
 • کاهش هزینه‌های نگهداری ناوگان با ردیابی اطلاعات عیب‌یابی خودرو
قیمت ردیاب خودرو

قیمت ردیاب خودرو

انواع جی پی اس ماشین براساس کیفیت و قابلیت‌های که دارند قیمت‌ گذاری می‌شوند.

معمولا قیمت ردیاب‌های ساده از چند صد هزارتومان تومان شروع می‌شود و ردیاب‌های پیشرفته تا چند میلیون نیز قیمت‌گذاری می‌شوند.

عواملی چون با سیم یا بدون سیم بودن ردیاب‌ها، برند و مدل ردیاب و قابلیت‌های نظیر عمر باطری، منبع تغذی و قابلیت‌های کلیدی نقش پررنگی در تعیین قیمت ردیاب ماشین دارد.

معرفی ردیاب ماشین رادشید

مراکز فروش ردیاب خودرو

اگر درصدد خرید ردیاب خودرو هستید احتمالا به دنبال مراکز معتبر فروش ردیاب خودرو در شهر خود هستید و می‌خواهید بداند که از کجا می‌توانید جی پی اس ماشین باکیفیت خریداری کنید.

در ابتدا توصیه می‌شود که از طریق نمایندگی‌های معتبر سراسر کشور و یا مراکز فروش ردیاب اقدام به خرید نمایید. در چنین شرایطی از اصالت و کیفیت محصول خیالتان آسوده خواهد بود و در صورت بروز مشکل با مراجعه به نمایندگی‌ها می‌توانید به‌راحتی مشکل ردیاب را برطرف کنید.

در ادامه به معرفی معتبرترین مرکز فروش ردیاب در ایران می‌پردازیم:

تهران: محله بهارستان، خیابان ملت، تقاطع خیابان اکباتان و ملت و خیابان امیرکبیر

اصفهان: خیابان طالقانی و خیابان صغیر اصفهانی

اهواز: خیابان طالقانی، خیابان سی متری

مشهد: خیابان گاز، میدان گاراژدار

معرفی ردیاب خودرو رادشید

شرکت رادشید اولین و بزرگ‌ترین تولید کننده ردیاب و سامانه مدیریت ناوگان کشور، با تکیه بر دانش متخصصان این مجموعه و سالها تجربه در تولید ردیاب خودرو و ارائه راهکارهای مدیریت ناوگان انواع گوناگونی از ردیاب خودرو و شخصی را در اختیاران کاربران ایرانی قرار می‌دهد.

کیفیت بالای ردیاب‌های خودرو رادشید و قیمت مقرون به‌صرفه این محصولات نسبت به نمونه‌های خارجی موجود در بازار، ردیاب‌های خودرو رادشید را در صدر پرفروش‌ترین ردیاب‌های ایرانی قرار داده است.

ردیاب ماشین رادشید، به‌عنوان دزدگیر آنلاین خودرو نیز استفاده می‌شود، چراکه سیستم ردیاب رادشید قادر است در صورت ضربه به بدنه خودرو یا بکسل خودرو، پیامک هشداری را برای مالک خودرو ارسال کند.

انواع دستگاه‌های ردیاب خودرو رادشید باتوجه به کاربرد و قابلیت‌هایی که دارند در سه مدل آهنربایی، ردیاب پاوربانکی و نصبی قابل تهیه هستند.

ردیاب‌های آهنربایی معمولا به صورت مخفی دریکی از قسمت‌های خودرو مانند درب یا داشبورد قرار می‌گیرد و ردیاب‌های نصبی با یک سیم‌کشی ساده که توسط متخصصان رادشید انجام می‌شود، به خودرو متصل می‌گردد.

برای خرید یا دریافت مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب ردیاب متناسب با نیازتان می‌توانید با شماره ۳۵۴۴-۰۳۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد ردیاب خودرو

ردیاب خودرو که بسیاری به‌اشتباه آن را جی‌پی‌اس خودرو می‌نامند، دستگاهی کوچک است که به‌صورت مخفی در خودرو نصب می‌گردد.

این دستگاه با استفاده از سیم‌کارتی که درون آن قرار می‌دهند فعال و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ردیاب‌های خودرو قابلیت‌های زیادی داشته و عملاً جایگزین اصلی دزدگیر‌ها هستند، به همین دلیل با ورود این دستگاه‌ها به بازار، استفاده از دزدگیرها رفته‌رفته رو به کم شدن هستند.

خیر، استفاده از ردیاب‌ها در حالت کلی نیاز به مجوز ندارند.

برای خرید دستگاه‌های ردیاب رادشید از ۲ طریق زیر می‌توان اقدام نمود:

۱- تماس با واحد فروش شرکت رادشید از طریق شماره ۰۳۱۳۵۴۴ و ثبت سفارش تلفنی

۲- خرید حضوری با مراجعه به نمایندگی‌های رادشید در سطح کشور

درواقع این ردیاب‌ها هستند که دزدگیر‌های واقعی به شمار می‌آیند، زیرا که دزدگیرها تنها قابلیت آلارم و هشدار دهی در لحظه را دارند و در صورت سرقت خودرو عملاً بی‌فایده هستند.

اما چنانچه خودرویی علاوه بر دزدگیر مجهز به سیستم ردیابی باشد حتی اگر فاصله زیادی بین مالک خودرو و صاحب آن وجود داشته باشد که مانع از شنیدن آلارم دزدگیر باشد، به‌محض فعال شدن دزدگیر ردیاب از طریق تماس یا پیامک این امر را اطلاع‌رسانی کرده و همچنین صاحب خودرو در صورت سرقت قادر خواهد بود، بلافاصله موقعیت لحظه‌به‌لحظه خودرو خود را مشاهده و از طریق پلیس نسبت به بازپس‌گیری خودرو خود اقدام نمایید.

بله ردیاب‌های خودرو رادشید به‌گونه‌ای طراحی و تولیدشده‌اند که بر روی همه مدل‌های خودرو خارجی نظیر بنز، سانتافه و خودروهای داخلی ازجمله پراید، سمند، دنا پلاس و… قابل‌نصب و استفاده هستند.

با توجه به مدل‌های مختلف ردیاب خودرو اطلاعات متفاوتی را می‌توان از آن‌ها دریافت نمود، اما آنچه در میان همه مدل‌های ردیاب خودرویی مشترک است دریافت اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی، زمانی، سرعت حرکت خودرو، جزئیات مسیر حرکت خودرو و زمان‌های روشنی و خاموشی آن است.

گزارش‌های دریافتی از رادشید از طریق پیامک، سامانه ردیابی تحت وب، ربات تلگرام و نرم‌افزارهای اندروید و IOS قابل دریافت هستند.

گزارش‌های دریافتی از طریق سامانه ردیابی:

 • گزارش کارکرد
 • گزارش مناطق
 • گزارش آخرین وضعیت
 • گزارش جابه‌جایی
 • گزارش تصاویر ارسالی ردیاب‌ها (برای مدل‌هایی که مجهز به دوربین هستند)
 • گزارش مصرف سوخت
 • گزارش سرعت
 • گزارش شارژ سامانه
 • گزارش پیامک‌های ارسالی
 • گزارش سنسور دما و رطوبت (برای مدل‌های باقابلیت اضافه نمودن سنسور دما و رطوبت)
 • گزارش رخداد‌ها
 • گزارش توقف‌ها
 • گزارش شهرهای طی شده
 • گزارش رهیاب
 • گزارش مسیر شخصی
 • گزارش تخلف از مدت مجاز رانندگی
 • گزارش SOS و دزدگیر
 • گزارش تشخیص بکسل
 • گزارش سرویس‌های خودرو
 • تنظیم گزارش خودرو

گزارش‌ها دریافتی از طریق دستیار رادشید (نرم‌افزار اندروید و IOS):

 • اطلاع از وضعیت روشن و خاموش بودن خودرو
 • سرعت خودرو
 • موقعیت مکانی آنلاین
 • میزان مدت خاموش یا روشن بودن خودرو
 • میزان شارژ سیم‌کارت درون ردیاب

گزارش دریافتی از ربات تلگرام رادشید:

 • مسیر روز گذشته
 • میزان مصرف سوخت
 • میزان روشنی و خاموشی خودرو
 • مسافت پیموده شده
 • بیشترین سرعت خودرو
 • اطلاع از موجودی اعتبار پولی سیم‌کارت درون ردیاب
 • اطلاع میزان شارژ مصرف‌شده
 • اطلاع از میزان اعتبار سامانه

رادشید تقریباً در تمامی کشور نماینده و عاملیت جهت نصب دارد و پیشنهاد ما برای جلوگیری از خارج شدن دستگاه از گارانتی نصب توسط عاملان رسمی نصب رادشید است.

نصب توسط خود مشتری تنها در صورتی بلامانع است که فرد نصب کننده ازنظر اطلاعات فنی، مورد تائید کارشناسان واحد پشتیبانی رادشید باشد.

خیر، برای استفاده از ردیاب نیاز به سه سیم اصلی شامل برق مثبت، اتصال بدنه منفی و ACC برای اتصال به سویچ جهت تشخیص روشنی و خاموشی است.

بله برای دریافت اطلاعات ثبت‌شده توسط ردیاب‌های خودرو رادشید هم می‌توان از سامانه ردیابی تحت وب رادشید به آدرس اینترنتی www.spa.radshid.com مراجعه نمود و هم از اپلیکیشن IOS و اندروید رادشید تحت عنوان دستیار رادشید استفاده کرد.

خیر نیاز به مجوز خاصی ندارند.

خیر، قابلیت شنود در ردیاب‌های رادشید که دارای قابلیت شنود هستند، به‌صورت آنلاین بوده و تنها در زمان تماس با سیم‌کارت درون دستگاه ردیاب می‌توان شنود را به‌صورت آنلاین در لحظه انجام نمود.

اساس کار موقعیت‌یابی تمام ردیاب‌های موجود در بازار بویژه ردیاب‌های رادشید بر اساس GPS بوده و GPS ها خود دارای خطایی در حدود ۵ تا ۱۵ متر هستند.
خطای بیشتر از میزان اعلام شده یا به عبارتی اختلال تنها در مکان‌هایی نزدیک اماکن نظامی و استراتژیک بواسطه دستگاه‌های مخصوصی که در GPS ها ایجاد اختلال می‌کنند، رخ می‌دهد.

قطع شدن برق خودرو اتفاقی نیست که به‌خودی‌خود رخ دهد.

این مورد تنها در مواردی که خودرو مورد سرقت قرارگرفته است و به‌عمد باتری خودرو از آن جداشده یا زمانی که خودرو در حال تعمیر در تعمیرگاه است، اتفاق می‌افتد.

در چنین شرایطی پس‌ازاینکه دستگاه به مدیر خود از طریق پیامک و تماس هشدار دهد، توسط باتری بکاپی که در ردیاب خودرو تعبیه‌شده است از ۲ تا ۸ ساعت بسته به نوع دستگاه می‌توان از آن استفاده کرد.

بدین ترتیب مکان‌یابی و ارسال اطلاعات به‌درستی و بدون وقفه انجام می‌پذیرد.

بله در ردیاب‌های خودرو رادشید حافظه جداگانه‌ای در دستگاه تعبیه‌شده است که در صورت قطع شدن سیم‌کارت با توجه به اینکه جی‌پی‌اس وصل است و در حال نقطه گرفتن است نقاط را ذخیره و پس از وصل شدن سیم‌کارت تمامی مسیرهای رفته شده در سامانه قابل‌ملاحظه هستند.

ضمناً باافتخار رادشید اولین و تنها تولیدکننده ردیاب با ماژول ۴G است که با توجه به این قابلیت تا حد بسیاری ارسال اطلاعات حتی در نقاط با آنتن‌دهی ضعیف نیز امکان‌پذیر می‌گردد.

بله به‌طورکلی GPS در زیر سقف‌های قطور و آهن قطع می‌گردد.

ازاین‌رو در ردیاب‌های رادشید قابلیتی تحت عنوان LBS وجود دارد که به کمک آن در مکان‌هایی که GPS قطع است، با توجه به دور یا نزدیک بودن دکل‌های LBS اپراتور‌های سیم‌کارت، به محدوده مکانی خودرو موقعیت خودرو را نشان می‌دهد.

برای ردیاب‌های خودرویی که نیاز به نصب دارند به‌صورت پیش‌فرض قابلیتی فعال است که در صورت جدا شدن ردیاب از برق خودرو از طریق SMS به مدیر دستگاه اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

این ویژگی در سامانه ردیابی و از قسمت ردیابی با کلیک بر روی هر موقعیت و مشاهده وضعیت وصل یا قطع برق خودرو قابل روئیت است.

بله برخی از نمونه دستگاه‌های راشید دارای رله خاموشی جهت خاموش کردن خودرو از راه دور هستند.

برای استفاده از کلیه قابلیت‌ها و گزارش‌های دریافتی ردیاب نیاز است که از سامانه ردیابی رادشید استفاده شود. به‌محض خرید ردیاب این پنل ردیابی با ۳ ماه شارژ رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

بعد از اتمام دوره رایگان کاربران بسته به نیاز خود می‌توانند اکانت مدنظر را شارژ و مورداستفاده قرار دهند.

بله چنین قابلیتی در ردیاب‌های رادشید با یک تفاوت عمده وجود دارد و آن‌هم نامحدود بودن امکان ذخیره اطلاعات دریافتی بر روی سرورهای داخلی و امن رادشید است.

محدوده جغرافیایی یا به‌اصطلاح معروف حصار الکتریکی برای یک ردیاب تعریف محدوده مکانی مجازی بر روی نقشه است که از طریق آن می‌توان محدوده‌ای را مشخص نموده و ورود و خروج در این محدوده را کنترل نمود.

در اصطلاح عامیانه به حصار الکتریکی GEO-FENCE می‌گویند.

۱۵ پاسخ
  • پشتیبانی رادشید گفته:

   سلام دوست عزیز، در بدترین حالت میزان مصرف برق خودرو توسط ردیاب ها در حد روشن ماندن یکی از چراغ های آن است و به همین دلیل پیشنهاد می شود در صورت عدم استفاده از خودرو خود هر ۳ یا ۴ روز یکبار خودرو خود را استارت بزنید.
   لازم به ذکر است ردیاب‌های خودرو رادشید با توجه به دارابودن الگوریتم هوشمند مصرف از این قائده مستثنی بوده و میزان مصرف آن در حدی پایین است که حتی با ۲ یا ۳ هفته استارت نزدن خودرو هم مشکلی برای باطری ماشینتان پیش نخواهد آمد.

   پاسخ
  • پشتیبانی رادشید گفته:

   سلام وقت بخیر
   ردیاب‌ها بر اساس نوع نصب در انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند:
   • ردیاب خودرو سیمی
   • ردیاب خودرو بی‌سیم (ردیاب آهنربایی ماشین)
   • ردیاب فندکی خودرو
   • ردیاب دیاگی ماشین (ردیاب OBD)

   پاسخ
  • پشتیبانی رادشید گفته:

   سلام ممنون از نظر شما دوست عزیز.
   بله برقراری ارتباط در ردیاب خودرو به‌واسطه سیمکارت انجام می‌شود. پس‌ازآنکه موقعیت مکانی توسط سخت‌افزار ردیاب خودرو شناسایی شد، اطلاعات موقعیتی خودرو از دو طریق، پیامک (آفلاین) و نرم افزار ردیاب خودرو (آنلاین) در اختیار شما قرار می‌گیرد.

   پاسخ
  • پشتیبانی رادشید گفته:

   سلام، وقت بخیر
   ممنون از حسن انتخاب شما.
   شما می‌توانید از طریق تماس با واحد فروش با شماره تماس ۰۳۱۳۵۴۴ مشاوره تخصصی رایگان دریافت کرده و خرید خود را انجام دهید.
   همچنین می‌توانید فرم درخواست محصول را پرکرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.
   در صورت تمایل به خرید حضوری می‌توانید به نزدیک‌ترین نمایندگی رادشید در شهر خود مراجعه کنید.

   پاسخ
  • کارشناس پشتیبانی رادشید گفته:

   برای مشاهده عملکرد ردیاب خودرو این لینک را کلیک کنید و برای تماس با بخش بازرگانی از شماره های زیر استفاده کنید
   واحد بازرگانی
   تلفن تماس: ۰۳۱۳۵۴۴

   پاسخ
 1. مجید بزرگ گفته:

  سلام
  من برای ردیابی خارج کشور ماشینم می‌خواهم.
  با ماشینم سفر خارجی میرم.
  سیم کارت ایرانسل همه جای دنیا پیامک میفرسته.
  با دستگاه شما و سیم کارت ایرانسل هر لحظه موقعیت مکانی ماشین رو دارم؟
  من نمی‌خوام از باطری ماشین استفاده بشه و با باطری جداگانه یا پاوربانک کار کنه؟

  پاسخ
  • کارشناس پشتیبانی رادشید گفته:

   سلام
   ما ردیابی با عنوان ردیاب پاوربانکی داریم که دقیقا نیاز شما را برآورده می‌کند.
   لطفا با شماره‌های بازرگانی مجموعه تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *