راهنما خرید ردیاب خودرو به روایت رادشید

 • ۱۵۰۹
 • ۰
 • ا۸ دقیقه

معرفی بهترین ردیاب خودرو

ردیاب خودرو یکی از نمونه‌های ردیاب است که خوشبختانه با استفاده از این محصول احتمال سرقت خودرو به‌شدت کاهش می‌یابد یا در صورت دزدیده شدن آن پیدا کردن موقعیت جغرافیایی کاری ساده و در زمان کوتاه امکان‌پذیر است.

چرا باید برای خودرو خود ردیاب بخریم؟

عده‌ای از افراد خرید ردیاب را برای خودروی خود کاری بیهوده و غیرضروری می‌دانند اما دقیقاً مانند بیمه خودرو به‌حساب می‌آید و زمانی ارزش آن درک می‌شود که احتمال بسیار زیاد وسیله نقلیه شما گم‌شده یا به سرقت رفته است و در این شرایط پیدا کردن موقعیت جغرافیایی خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد که تنها با استفاده از ردیاب این موقعیت‌یابی امکان‌پذیر است.

بنابراین تنها با پرداخت هزینه‌های جزئی در ابتدای خرید خودرو می‌توانید احتمال به سرقت رفتن ماشین و وسایل نقلیه خود را به صفر متمایل کنید و خوشبختانه در حال حاضر بیش از نیمی از افراد جامعه به اهمیت ردیاب واقف هستند و در برابر خرید این تجهیزات مهم مقاومت و گارد ندارند.

چرا باید برای خودرو خود ردیاب بخریم؟

لزوم خرید ردیاب برای خودرو

ماهیت سخت‌افزاری ردیاب خودرو:

ردیاب‌های مدل خودرویی وسایل سخت‌افزاری نسبتاً کوچکی هستند که به‌صورت مخفی در خودرو نصب می‌شوند و توسط سیم‌کارت تعبیه‌شده درون آن اطلاعات مختلفی ازجمله موقعیت جغرافیایی، سرعت خودرو، مسیر حرکت خودرو و… را از طریق سیستم اطلاع‌رسانی موجود در آن برای شخصی که کنترل ردیاب را در دست دارد و غالباً مالک خودرو است، ارسال می‌کنند.

GPS و GPRS دو المان مهم در ردیاب خودرو به شمار می‌آیند که با استفاده از GPS اطلاعات و موقعیت جغرافیایی خودرو پیداشده و سپس با کمک پروتکل GPRS این اطلاعات برای مالک خودرو ارسال می‌شود و می‌تواند جزئیات دقیقی را در اختیار او قرار دهد که به پیدا شدن خودرو یا وسایل نقلیه کمک می‌کند.

انواع ردیاب خودرو:

کدام ردیاب خودرو برای رفع نیازهای من مناسب‌تر است؟

بهترین ردیاب برای شما

ردیاب‌های خودرو با توجه به قابلیت‌ها و موارد استفاده متنوعی که دارند در مدل‌های مختلفی طراحی و به بازار ارائه‌شده‌اند.
اما اگر تنوع ابعاد و ظاهر نادیده گرفته شوند در حالت کلی می‌توان این محصول را به ۲ دسته زیر تقسیم‌بندی نمود.

 1. ردیاب خودرو نصبی
 2. ردیاب خودرو آهنربایی

ردیاب‌های خودرو نصبی همان‌گونه که از نامشان نیز پیداست برای استفاده نیاز به نصب و استفاده از برق خودرو دارند و در صورت عدم اطلاعات فنی به برق خودرو توسط خریدار ردیاب توصیه اکید می‌گردد که برای نصب حتماً به نصاب متخصص ردیاب مراجعه شود.

این مدل ردیاب‌ها برخلاف دسته دیگر نیاز به شارژ برقی نداشته و از طریق برق خودرو انرژی موردنیاز خود را تأمین می‌کنند.

یکی از تفاوت‌های اصلی این دسته با دسته دیگر، محل نصب متفاوت آن‌ها است.

در واقع در ردیاب‌های مدل نصبی با توجه به اینکه دارای یک یا چند رشته سیم اتصالات هستند باید در مکان‌هایی نظیر پشت صفحه کیلومتر خودرو و یا پشت ضبط خودرو نصب شوند تا از دید سارقین و سایر افراد پنهان بمانند.

تصویر محل نصب ردیاب خودرو مدل نصبی درون داشبورد ماشین

نصب ردیاب خودرو در داشبورد ماشین

و اما ردیاب‌های خودرو مدل آهنربایی:

این مدل ردیاب‌ها نیز همان‌گونه که از نامشان پیداست دارای ماهیت آهنربایی هستند. این دسته محصولات نیاز به مراجعه به نصاب جهت نصب ندارند و هر شخص به‌راحتی می‌تواند آن را در مکان مناسبی (ترجیحاً سطوح) فلزی در خودرو قرار داده و پس از اطمینان از ثابت بودن مکان ردیاب از آن استفاده نماید.

بهترین مکان پیشنهادی برای ردیاب آهنربایی خودرو، قرار دادن آن در زیر صندلی راننده، درون داشبورد و حتی در برخی مدل‌ها قرار دادن در زیر بدنه خودرو است.
ردیاب‌های خودرو آهنربایی برای تأمین انرژی خود نیاز به شارژ برقی داشته و بدین منظور با استفاده از یک شارژر تلفن همراه باید آن‌ها را شارژ و مورد استفاده قرار داد.

تصویر محل نصب ردیاب خودرو آهنربایی بر روی خودرو

تصویر نصب ردیاب آهنربایی خودرو

مقایسه ردیاب خودرو نصبی و ردیاب خودرو آهنربایی:

هردو این مدل ردیاب خودرو در حالت کلی ازلحاظ اطلاعاتی که می‌توانند در اختیار کاربر خود قرار دهند فرق چندانی باهم نداشته و ماهیت یکسانی دارند، اما همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره شد علاوه بر محل نصب متفاوت یکی از تفاوت‌های این دو مدل، استفاده و عدم استفاده از برق خودرو است.

ردیاب خودرو نصبی بخریم یا ردیاب خودرو آهنربایی؟

این سؤال پاسخ مشخصی ندارد و کاملاً بستگی به نیازها و شرایط مدنظر خریدار ردیاب دارد، اما در حالت کلی پیشنهاد می‌گردد اگر فردی هستید که بنا به دلایلی مثل مشغله زیاد نمی‌توانید حواستان به شارژ برقی ردیاب بوده و یا حتی امکان شارژ برقی در برخی زمان‌ها رو ندارید، ردیاب خودرو نصبی را خریداری نمایید.

اگر شخصی هستید که مالک دو یا چند خودرو هستید که هم‌زمان از آن‌ها استفاده نمی‌گردد خرید ردیاب آهنربایی خودرو با توجه به اینکه در زمان استفاده از هریک از خودروها می‌توانید بر روی همان خودرو نصب و استفاده نمایید، از لحاظ مالی و اقتصادی برای شما مقرون‌به‌صرفه تر خواهد بود.

مهم‌ترین مزایای ردیاب خودرو

سارقان در حسرت خودرو شما میمانند با نصب ردیاب

کاهش چشمگیر سرقت خودرو با نصب ردیاب

برخی از کاربرد و مزیت‌ها در ردیاب خودروهای تولیدشده توسط شرکت‌های مختلف، مشترک است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعیین موقعیت مکانی به‌صورت لحظه‌ای

  امکان مشاهده موقعیت مکانی به‌صورت لحظه‌ای بر روی نقشه فراهم است و می‌توانید به‌صورت دقیق موقعیت جغرافیایی خودروی خود را به دست آورید.

 • مؤثر در سرقت خودرو

  درصورتی‌که خودروی شما دزدیده شود با استفاده از ردیاب تعبیه‌شده در آن به‌راحتی می‌توانید موقعیت فعلی آن را به دست آورید و جهت اطلاع به پلیس و پیدا کردن آن اقدام کنید.

 • خاموش کردن خودرو از راه دور

  یکی از مزایای که در برخی از ردیاب‌ها وجود دارد، قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور است که در صورت مجهز بودن ردیاب به چنین قابلیتی تنها با ارسال یک پیامک به سیم‌کارت درون ردیاب می‌توانید این فرمان را ارسال کنید تا خودروی شما خاموش شود، امــا توجه کنید درصورتی‌که سرعت ماشین بالا باشد امکان خاموش کردن در همان لحظه وجود ندارد اما پیام ارسالی دریافت شده و در اولین فرصت که سرعت خودرو کم شود حتماً خودرو خاموش می‌شود و تا زمانی که مجدداً دستور فعال‌سازی داده نشود نمی‌توان خودرو را روشن نمود.

 • محاسبه مصرف سوخت خودرو

  یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی محاسبه مصرف سوخت در خودرو است که می‌توانید از مصرف سوخت خودروی خود مطلع شوید و در صورت بالا بودن مصرف راهکارهایی برای کاهش آن در نظر بگیرید.

 • کنترل کارمندان

  برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل برای جلوگیری از بی‌نظمی و عدم ایجاد اختلال در سیستم لازم است با استفاده از ردیاب خودرو مسیر رفت‌وآمد و موقعیت لحظه‌ای خودروهای مجموعه را کنترل کنند تا بتوانند نظارت بیشتر و مؤثرتری بر روی کارمندان خود داشته باشند، ازاین‌رو استفاده از ردیاب‌ها تا حد زیادی مشکلات موجود در این سازمان‌ها را رفع می‌کند.

۸ ویژگی بهترین ردیاب برای خودرو

قطعاً انتخاب و خرید بهترین ردیاب خودرو به نیازهای شما بستگی دارد اما درصورتی‌که قبل از خرید تمامی قابلیت‌های ردیاب را بررسی کنید و در رابطه با تمامی امکانات و خدماتی که یک ردیاب ارائه می‌دهد آگاه باشید قطعاً می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید، در ادامه ۸ ویژگی اصلی که برای انتخاب بهترین ردیاب خودرو در نظر گرفته می‌شود را مشاهده می‌کنید:

 1. حافظه داخلی بالا در ردیاب‌ها
 2.  داشتن باطری و همچنین ظرفیت بالای باطری آن
 3.  دارای کیفیت بالای سخت‌افزاری
 4.  سامانه جامع ردیابی فارسی و نرم‌افزارهای ردیابی برای انواع تلفن همراه
 5.  داشتن سرورهای امن داخل ایران
 6. موقعیت‌یابی دقیق و ارسال اطلاعات در لحظه
 7.  امکان تعریف محدوده و مسیر مجاز حرکت
 8.  نصب آسان و دسترسی راحت به نمایندگی‌های مجاز

انتخاب و خرید بهترین ردیاب خودرو رادشید

خط تولید ردیاب‌های شرکت دانش‌بنیان رادشید

شرکت دانش‌بنیان رادشید که یکی از شرکت‌های برجسته در زمینهٔ تولید بردهای الکترونیکی و سخت‌افزار ردیاب خودرو است با بیش از ۱۵ سال سابقه (از سال ۱۳۸۶ تاکنون) فعالیت‌های خود را به‌صورت مستمر آغاز کرده است.

اساس این شرکت بر تولید تمامی قطعات و محصولات باکیفیت بالا و استفاده از بهترین مواد اولیه بوده و به همین دلیل توانسته اعتماد مشتریان زیادی را به خود جلب کند و هم‌اکنون رادشید در جایگاه اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده رسمی ردیاب و سیستم‌های مدیریت ناوگان با ظرفیت تولید سالیانه ۳۰۰ هزار دستگاه در کشور می‌درخشد، همچنین از دیگر افتخارات این مجموعه می‌توان به همکاری با شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی و همچنین مجری پروژه‌های ملی همچون سپهتن و سیپاد اشاره کرد.

با توجه به موارد ذکرشده پس از بررسی تمامی محصولات رادشید درنهایت بهترین و مناسب‌ترین ردیاب را برای خودروی خود انتخاب و سپس به‌راحتی از وب‌سایت خریداری کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصول یا محصولات موردنظر خود را دریافت و با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید.

مزیت خرید ردیاب از رادشید

برخی از گزارشات دریافتی از ردیاب خودرو رادشید

برخی از گزارشات دریافتی از ردیاب خودرو رادشید

مجموعه رادشید همواره در تلاش برای رفاه حال مشتریان، ارائه خدمات و امکانات بیشتری هستند تا کاربران و مشتریان بتوانند با خیال آسوده تمامی محصولات موردنظر خود را به‌راحتی از رادشید خریداری کنند ازاین‌رو برخی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که این مجموعه را نسب به رقبا متمایز می‌سازد به شرح زیر است:

 •  گارانتی و پشتیبانی واقعی (یک سال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش واقعی)
 • دسترسی راحت به بیش از ۷۰ نمایندگی در سراسر ایران
 • بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین سرورها و تجهیزات شبکه‌ای و فنی در داخل کشور باهدف حفاظت از اطلاعات
 • تولیدشده در داخل ایران و باافتخار اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده ردیاب در داخل کشور است.
 • قیمت بهینه به دلیل حذف واسطه‌ها
 • سرویس‌دهی به سازمان‌ها و ادارات سراسر کشور
 • سفارشی‌سازی محصولات (امکان اضافه کردن آپشن و ماژول‌های اختصاصی و موردنیاز سازمان‌ها)
ماهیت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ردیاب خودرو

نمونه تصویری از مسیریابی توسط ردیاب خودرو

ردیاب‌های رادشید نیز مانند ردیاب‌های موجود در بازار دارای قابلیت‌های متعددی هستند اما با توجه به مزیت‌های رقابتی که پیش‌ازاین به آن اشاره کردیم، خرید آن در مقایسه با دیگر برندها گزینه مناسبی به شمار می‌آید، زیرا علاوه بر قابلیت‌های متعددی که در آن وجود دارد قیمت و هزینه خرید آن به نسبت پایین است اما کیفیت در تمامی محصولات این شرکت حفظ‌شده است و همین مسئله افراد زیادی را ترغیب می‌کند تا ردیاب‌های این شرکت را برای استفاده انتخاب کنند.

با توجه به اینکه مجموعه رادشید دارای تنوع بالایی است، ازاین‌رو برای انتخاب بهترین مدل ردیاب و خرید متناسب با نیازهای خود بهتر است از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان این مجموعه با شماره ۰۳۱۳۵۴۴ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره قبل از خرید استفاده نمایید.

همچنین برای مراجعه حضوری نیز می‌توانید از بخش مراکز فروش و نمایندگی‌های ردیاب رادشید در ایران نمایندگی رادشید را در استان و شهر خود پیدا کنید و برای دریافت ارائه خدمات حضوری به نمایندگی‌ها در سراسر ایران مراجعه نمایید.

کلام آخر

در این مقاله آموختیم ردیاب خودرو چیست و چه کاربردهایی دارد، با مدل‌های مختلف آن آشنا شدیم و به این نتیجه رسیدیم که با توجه به تنوع موجود برای این محصول، برای خرید آن بهتر است ابتدا نیازهای خود را سنجیده و سپس متناسب با آن بهترین مدل را انتخاب نمایید.

به‌عنوان حسن ختام این بحث توصیه می‌گردد برای خرید این تجهیزات حساس بهتر است مجموعه و برند معتبری را انتخاب نمایید، زیرا این امر ضمانتی بر ارائه محصولات باکیفیت و خدمات بهتر است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *