کاربرد ردیاب در سفر به روایت رادشید

  • ۱۳۹۸
  • ۰
  • ا۷ دقیقه

ردیاب و نقش آن در تامین امنیت سفرها

سفرهای آفرودی و سفر با تور، از جذاب‌ترین سفر‌هایی است که اخیراً موردتوجه طیف وسیعی از افرادی که قصد سفر و تفریح را دارند، قرارگرفته است.

این سفرها علاوه بر جذابیت‌های بسیاری که دارند با چالش‌های زیادی هم روبرو هستند.

نقش ردیاب در حل مشکلات سفرهای آفرودی و سفر با تور

گم‌شدن مسافران، خرابی خودرو و گم‌شدن در مسیر، برخی از این چالش‌ها به‌حساب می‌آیند، اگرچه این چالش‌ها ممکن است به‌ندرت رخ دهند اما کافی است یکی از این چالش‌ها برای خودمان یا یکی از اعضای خانواده‌مان پیش بیاید.

در چنین صورتی برای مدتی یا حتی بعضاً برای همیشه بی‌خیال چنین تفریحاتی شده و خاطره تلخ چنین تجاربی را برای همیشه در ذهن خود بسپاریم.

بااین‌وجود در نظر داشته باشید تور لیدرها پیش از بستن سفر، مسیرها را بررسی می‌کنند و بهترین مسیر را برای سفر انتخاب می‌کنند اما این دست طبیعت است که هیچ‌وقت قابل پیش‌بینی نبوده و به‌یک‌باره می‌تواند ما را غافلگیر کند.

تنها کاری که از ما برمی‌آید پیش‌بینی و در نظر گرفتن وقوع احتمالات این‌چنینی و تهیه تجهیزات موردنیاز برای مقابله با این شرایط احتمالی است.

یکی از تجهیزاتی که می‌تواند در سفرهای آفرودی و سفر با تور، امنیت سفر را فراهم کند و در مواقع ضروری به کمک ما بیاید ردیاب‌ها هستند.

نقش ردیاب در تامین امنیت سفر آفرودی

این دستگاه‌های پیشرفته با ثبت وقایع، موقعیت دقیق و ارسال پیام هشدار در مواقع لزوم تأثیر بسزایی در جلوگیری از بروز حوادث ناگوار ایفا می‌کنند.

ردیاب‌ها به سه دسته ردیاب خودرو، ردیاب شخصی و ردیاب آهنربایی تقسیم‌بندی می‌شوند و هریک از این دسته‌ها موارد مصرف جداگانه‌ای دارند.

مزیت ردیاب شخصی در سفرهای آفرودی و تورهای مسافرتی

فرض کنید شما فردی علاقه‌مند به سفر هستید که به دلیل ترس‌های خانواده از سفرهای مجردی در شرایطی قرارگرفته‌اید که بدون اطلاع خانواده تصمیم به سفر می‌گیرید یا قید سفر رفتن را می‌زنید و در پرچالش‌ترین حالت سفر خود را به خانواده اطلاع می‌دهید و تا زمانی که شما به‌سلامت از سفر بازگردید خانواده شما باید استرس‌های بسیاری را تحمل کنند و دائم نگران وضعیت شما باشند.

در همه حالت‌های ذکرشده شما و خانواده با استرس‌هایی مواجه هستید که به‌راحتی می‌توانید با همراه داشتن یک ردیاب و دادن دسترسی اطلاعات مخابره شده از ردیاب به خانواده درزمانی که در سفر هستید به این نگرانی‌ها خاتمه دهید.

چگونه همراه داشتن ردیاب در آرامش خاطر خانواده‌ها و حفظ امنیت افراد در سفرها تأثیرگذار است؟

ردیاب رادشید همراه همیشگی خانواده در سفر

درواقع با همراه داشتن یک ردیاب شخصی بدون نصب که به‌راحتی می‌توانید آن را در جیب و کیف خود قرار دهید به خانواده خود این امکان را می‌دهید تا تنها از طریق یک گوشی تلفن همراه، در هرلحظه از موقعیت مکانی شما مطلع شوند.

حتی در مواقع ضروری که شما درخطر هستید با ارسال پیام هشدار S.O.S از جانب شما به‌موقع به یاری شما بشتابند یا به افراد و سازمان‌های امدادی که در شرایط اضطراری می‌توانند به شما کمک کنند اطلاع‌رسانی نمایند و از وقوع پیش‌آمد‌های ناگوار جلوگیری کنند.

علاوه بر مورداستفاده ذکرشده در فوق، در مسافرت‌های خانوادگی و دست جمعی که کودکان و افراد سالمند نیز همراه شما هستند، قرار دادن یک ردیاب شخصی از نوع ردیاب کودکان و سالمندان باعث آسودگی خاطر خانواده است.

چراکه به‌راحتی در صورت دور شدن و فاصله گرفتن آن‌ها از جمع خانواده خیلی سریع از طریق ردیابی آن‌ها می‌توانید پیدایشان نمایید.

درواقع این ردیاب کودک و سالمند به‌عنوان چشم ناظر شما حتی در مکان‌هایی که حضور فیزیکی ندارید عمل می‌کند.

امنیت کوله پشتی در سفر با ردیاب شخصی و آهنربایی

از دیگر دغدغه‌ها در سفر گم‌شدن یا دزدیده شدن کوله‌پشتی و چمدان است.

این مورد شاید برای خیلی از ما اتفاق افتاده باشد و بدترین و حتی هولناک‌ترین خاطره را در سفر برایمان به‌جا گذاشته باشد.

ردیاب‌های کوچکی که در چمدان می‌توانید قرار دهید، امکان ردیابی آن‌ها را برای شما فراهم می‌کنند تا در صورت گم‌شدن یا سرقت در سریع‌ترین زمان بتوانید نسبت به بازپس‌گیری آن‌ها اقدام نمایید.

ردیاب کوله پشتی و چمدان رادشید همراه همیشگی شما در سفر

درباره این ردیاب‌ها در فیلم‌های با مضامین “سرقت بانک” بسیار دیده و شنیده‌ایم که سارقین نابغه باوجود همه خلاقیت‌هایی که داشته‌اند از طریق ردیاب‌هایی که در میان پول‌ها و محموله‌ها به‌صورت مخفی جاسازی‌شده بودند، شناسایی و دستگیرشده‌اند.

اگرچه درگذشته این ردیاب‌ها به دلیل محدود بودن و قیمت بالا مختص به سازمان‌ها و ارگان‌ها بوده‌اند اما امروزه به دلیل تولید انبوه، این ردیاب‌ها به‌راحتی در دسترس عموم نیز ققرارگرفته‌اند و می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت آن‌ها را خریداری نموده و از خسارات گزاف‌تر احتمالی به‌راحتی پیشگیری کنید.

ردیاب شخصی و تاثیر آن در حفظ امنیت گردشگران خارجی و توسعه صنعت توریسم در کشور

اهمیت جذب توریسم در اقتصاد و پیشرفت زیرساخت‌های منطقه‌ای بر کسی پوشیده نیست.

کشور ما نیز ازنظر صنعت توریسم جز کشورهای رده‌بالا در جهان است.

هرساله افراد زیادی قصد سفر به کشور ما را دارند تا با تاریخ کهن ما آشنا شوند و همین امر سبب می‌گردد که شرکت‌های مسافربری و گردشگری برای جذب توریسم بیشتر با یکدیگر به رقابت بپردازند.

این رقابت تنها زمانی معنا پیدا می‌کند که این شرکت‌ها خدماتی بهتر و جامع‌تر را به مسافران خود ارائه دهند و بتوانند از همه جهت آسودگی خیال این افراد را برآورده نمایند.

یکی از این خدمات که هم برای مسافران، هم جایگاه و اعتبار شرکت‌های گردشگری بسیار حائز اهمیت است ایجاد امنیت و حفاظت از مسافرانشان است.

دراین‌بین باید مدنظر داشت کوچک‌ترین اهمال در این زمینه نه‌تنها برای شرکت مدنظر بلکه برای وجهه اجتماعی و سیاسی کشور در اجتماع بین‌المللی تبعات غیرقابل جبرانی را به همراه خواهد داشت.

نقش ردیاب رادشید در امنیت گردشگران خارجی

حل بزرگ‌ترین مشکلات مسافرین خارجی در سفر با ردیاب!

سفر به مناطق ناشناخته و متفاوت از زیست‌گاه بومی می‌تواند علی‌رغم هیجان‌انگیز بودن و جذابیتی که دارد با مشکلات فراوانی نیز همراه باشد که ازجمله بزرگ‌ترین این مشکلات می‌توان به عدم آشنایی به زبان آن منطقه و گم‌شدن به علت عدم آشنایی با آن محیط اشاره نمود.

درواقع عدم آشنایی با زبان و محیط سبب می‌گردد که فرد مسافر نتواند درستی با افراد بومی ارتباط برقرار کند و در صورت جدایی از همراهان و تور لیدر خود دچار ترس و اضطراب شده، لذتی که باید در سفر تجربه کند را با خاطره‌ای ناخوشایند جایگزین کند.

در ابتدا برای حل این مشکل پیشنهاد گردید که هریک از مسافران یک دستگاه جی‌پی‌اس همراه داشته باشند.

اما بعد از مدتی استفاده و بررسی نتایج مشخص گردید که استفاده از جی‌پی‌اس نیز نمی‌تواند راهکار مناسبی در این زمینه باشد چراکه تنها کاربرد جی‌پی‌اس برای این افراد مسیریابی بوده، در صورت گم کردن و رخداد مشکل برای آن‌ها عملاً این دستگاه کارایی مناسب را نداشته است.

با رد شدن پیشنهاد استفاده از جی‌پی‌اس و لزوم پیدا کردن راهکار مناسب، ردیاب شخصی جایگزین همراه داشتن جی‌پی‌اس گردید.

چرا ردیاب شخصی جایگزین جی‌پی‌اس برای گردشگران خارجی در سفر گردید؟

ابعاد و اندازه

ردیاب‌های شخصی در مقایسه با دستگاه‌های جی‌پی‌اس از ابعاد و حجم کمتری برخوردار هستند و مسافران به‌راحتی می‌توانند آن را در جیب و کیف خود قرار داده، در طول سفر در هر زمان و مکان همراه خود داشته باشند.

مسیریابی و مخابره اطلاعات به تور لیدر

علاوه بر این برخلاف جی‌پی‌اس که تنها می‌توان از آن برای مسیریابی استفاده نمود و تنها خود شخص به اطلاعات آن دسترسی دارد، اطلاعات دریافتی از ردیاب را می‌توان در اختیار هر فرد دیگری (مثلاً تور لیدر) قرارداد که از موقعیت مکانی مطلع باشد، در صورت گم‌شدن و یا بروز مشکل در سریع‌ترین زمان بتواند برای کمک اقدام نماید و نیز خود شخص مسافر به‌راحتی بتواند در صورت گم‌شدن به کنار بقیه افراد برگردد و سفری ایمن را تجربه کند.

قابلیت شنود و مکالمه

همچنین برخی از ردیاب‌های شخصی دارای قابلیت شنود فضای محیط و نیز مکالمه را دارند.

از این طریق به‌راحتی امکان برقراری ارتباط مسافر با تور لیدر یا شخصی که امکان دسترسی به اطلاعات ردیاب را دارد امکان‌پذیر است درحالی‌که چنین قابلیتی برای جی‌پی‌اس وجود ندارد.

اطلاع از خروج از محدوده گردشگری به تور لیدر

یکی دیگر از قابلیت‌های متمایزکننده ردیاب از جی‌پی‌اس برای گردشگران، امکان تعریف محدوده مجاز گردشگری بر اساس برنامه‌ریزی تور لیدر است.

با استفاده از این قابلیت، مسئولین گردشگری و تور لیدرها می‌توانند بر اساس برنامه روزانه خود محدوده‌ای را به‌صورت مجازی برای دستگاه ردیاب تعریف نمایند تا در زمان خروج مسافر از محدوده مجاز بلافاصله از طریق پیامک یا تماس مطلع شده، از بروز اتفاقات ناخوشایند برای گردشگران جلوگیری نمایند.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو در سفر به جنگل و طبیعت

ردیاب خودرو و شخصی رادشید و نقش آن در سفر به جنگل

ردیابی خودرو

برخی سفر در دل جنگل را دوست دارند و برای چند روز کمپ کردن در جنگل‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.

خودروی خود را در محلی پارک کرده و به دل جنگل می‌روند، در راه بازگشت محل دقیق خودروی خود را نمی‌توانند پیدا کنند.

در این حالت با داشتن یک ردیاب خودرو، هم در مدت‌زمان کمپ می‌توانند از موقعیت و وضعیت خودرو خود مطلع شوند، هم در زمان بازگشت دقیقاً به مکان پارک خودرو خود بازگردند.

علاوه براین باوجود فاصله زیاد بین خودرو و افراد، همواره از طریق گوشی تلفن همراه و برنامه ردیابی مختص ردیاب می‌توان دورادور وضعیت خودرو را کنترل و در صورت حمل خودرو توسط جرثقیل و یا سرقت خودرو از طریق پیامک یا تماس بسته به نوع تنظیمات انجام‌شده مطلع شده، سریع‌ترین اقدامات را انجام نمود.

ردیاب تورهای آفرودی

فرض کنید به یک سفر آفرودی رفته‌اید این سفرها علاوه بر هیجان خطرات بسیاری نیز دارد.

گم‌شدن، اتمام سوخت و اتفاقاتی دیگر از این قبیل، جز چالش‌هایی است که در این تورها با آن مواجه می‌شوید.

مدیران اجرایی این تورها می‌توانند با رصد تورهای برنامه‌ریزی‌شده خود در مواقع ضروری سریعاً اقدام کنند تا از بروز اتفاقات ناخواسته جلوگیری کنند و این رصد تنها از طریق گزارش‌گیری با استفاده از یک ردیاب قوی با آنتن‌دهی بالا امکان‌پذیر است.

امنیت سفرهای کاری با ردیاب

سفر کاری همراه با ردیاب رادشید

شاید یکی از اعضای خانواده شما مجبور است برای کار به مأموریت‌های کاری متعدد برود و موجبات نگرانی اعضای خانواده را به وجود آورد.

می‌توان با یک ردیاب خودرو کارآمد با آنتن‌دهی بالا این نگرانی را کمتر کرد.

ردیاب خودرو رادشید مدل +X5 یکی از این ردیاب‌های کارآمد است که عملکرد خوبی در این زمینه داشته است.

حرف آخر

به‌طور کل پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، همیشه دوراندیشی باید داشت تا در زمان حادثه به دردسر و سردرگمی نیافتیم.

در همین راستا در این مقاله برای برخی از چالش‌هایی که در سفر با آن مواجه هستیم راهکار پیشگیرانه استفاده از ردیاب خودرو و ردیاب شخصی در سفر را مطرح کردیم که امروزه به کالایی شناخته‌شده تبدیل گردیده و در هر صنعت کارایی و قابلیت‌های منحصر به خود را دارد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *