آنچه در مورد ردیاب خودرو باید بدانید

 • ۱۸۸۳
 • ۰
 • ا۴ دقیقه

هر آنچه در مورد ردیاب خودرو باید بدانید

بسیاری از مردم درباره ردیاب خودرو اطلاعات کمی دارند، درصورتی‌که با توجه به وضعیت آمار سرقت خودرو در طول سال‌ها و همچنین سطح امنیت خودروها در ایران، تقریباً می‌توان گفت خودروها هرلحظه در معرض سرقت هستند.

به گفته سارقان زمان موردنیاز برای باز کردن درب خودروها، بسته به مدل خودرو، بین ۱۰ ثانیه تا ۳۰ ثانیه است.

آن‌قدر این زمان کوتاه است که فرصت هرگونه اقدامی را از افراد گرفته و به‌راحتی خودروها حتی با داشتن دزدگیر به سرقت می‌روند.

دراین‌بین باید به این نکات نیز دقت نمود که در اکثر مواقع، خودروها پس از سرقت به‌عنوان وسیله نقلیه برای انجام امور خلاف قانون مورداستفاده قرار می‌گیرند و یا اوراق‌شده و قطعات آن‌ها به فروش می‌رسد.

درصورتی‌که پس از سرقت خودرو، نیروهای امنیتی و پلیس، گزارشی مبنی بر سرقت خودرو از مالک آن دریافت نکنند ازنظر قانون هرگونه اعمال غیرقانونی صورت گرفته با خودرو توسط سارقان، به مالک خودرو نیز نسبت داده می‌شود و اثبات بی‌گناهی بسیار دشوار خواهد بود.

اما در صورت گزارش، مالک خودرو از هرگونه تخلف و قانون‌شکنی صورت گرفته با خودرو، پس از گزارش مبری خواهد بود.

همچنین درصورتی‌که خودرو دارای بیمه بدنه باشد، پس از اثبات سرقت از طرف پلیس و ارائه مدارک به شرکت بیمه‌گذار، تنها ۸۰% از قیمت روز خودرو به مالک پرداخت می‌گردد.

با توجه به آنچه گفته شد می‌توان نتیجه گرفت دیگر دزدگیرها تأثیری در عملکرد سارقین و جلوگیری از سرقت خودروها ندارند و باید دستگاه دیگری جایگزین دزدگیرها شوند.

دستگاه جدیدی که هم تا حد زیادی از سرقت خودرو جلوگیری کرده و هم در صورت سرقت در اسرع وقت بتوان سارقین را پیگیری و نسبت به بازپس‌گیری خودرو اقدامات لازم رو انجام داده و نیازی به تحمل خسارات روحی و مادی نباشد.
گزارشات دریافتی از ردیاب خودرو رادشید

امکاناتی که ردیاب در اختیار شما قرار می دهد

ردیاب خودرو وسیله‌ای بسیار کوچک است که با نصب و قرارگیری آن در خودرو، می‌توان به‌صورت آنلاین و لحظه‌به‌لحظه از وضعیت خودرو مطلع گردید.

اما این تنها مزیت استفاده از یک ردیاب ماشین نیست بلکه این وسیله که به آن ردیاب ماهواره‌ای خودرو نیز گفته می‌شود، گزارش‌هایی ازجمله نقطه مکانی فعلی خودرو، وضعیت خاموش یا روشن بودن خودرو (خاموش کردن خودرو با یک دستور از راه دور)، وضعیت اتصال باطری، میزان سرعت، میزان مسافت طی شده و … را نیز ارائه می‌دهد.

از طریق همین اطلاعات است که شما بدون هیچ نگرانی از سرقت خودرو، می‌توانید آن را در هر مکانی بدون سر زدن به آن برای حتی مدتی طولانی قرار دهید و خیالتان راحت باشد.

چراکه می‌دانید در صورت سرقت خودرو، با ارسال پیام و تماس اضطراری، از این اتفاق مطلع می‌شوید و با ارسال موقعیت لحظه‌ای خودرو، وضعیت خودرو مشخص بوده و به‌راحتی با ارائه مکان مدنظر به پلیس می‌توانید در دستگیری سارقان خودروتان نقش اساسی داشته و به‌سرعت خودرو خود را باز پس بگیرید.

چگونه می توانید با استفاده از ردیاب خودرو گزارشات مدنظرتان را دریافت کنید

برای دستیابی به اطلاعات ارسالی از ردیاب خودرو راه‌های متفاوتی وجود دارد.

یکی از این روش‌های استفاده از سامانه ردیابی خودرو یا سامانه مدیریت ناوگان است.

این سامانه کامل‌ترین راه برای دریافت اطلاعات و گزارش‌های مربوط به خودرو است.
چگونه می‌توان با استفاده از ردیاب خودرو گزارشات ردیاب را دریافت نمود؟

گزارش‌های دریافتی سامانه ردیابی

در سامانه ردیابی خودرو گزارش‌هایی چون مسیر طی شده توسط خودرو، میزان سوخت مصرف‌شده، زمان‌های خاموشی و روشنی خودرو، وضعیت باطری، میزان سرعت خودرو، شهرهای طی شده خودرو و بیش از ده‌ها نوع گزارش دیگر قابل‌ارائه است.

برای دسترسی به آن‌ها کافی است آدرس زیر را در نوار آدرس خود وارد و بر روی کلید Enter کلیک کرده و با واردکردن نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود به این گزارش‌های دسترسی پیدا کنید.

برای تست سامانه ردیاب خودرو رادشید بر روی گزینه زیر کلیک نمایید

علاوه بر سامانه ردیابی رادشید، از طریق نرم‌افزار اندروید و IOS رادشید و همچنین ربات تلگرام نیز می‌توان گزارش‌های مدنظر خود را دریافت نمایید.

گزارش‌های دریافتی نرم‌افزار اندروید

 • اطلاع از وضعیت روشن و خاموش بودن خودرو
 • سرعت خودرو
 • موقعیت مکانی آنلاین
 • میزان مدت خاموش یا روشن بودن خودرو
 • میزان شارژ سیم‌کارت درون ردیاب

نرم‌افزار ردیاب خودرو را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید.

گزارش‌های دریافتی ربات تلگرام

با استفاده از ربات تلگرام اختصاص‌یافته به سامانه ردیابی خودرو نیز می‌توانید به اطلاعات زیردست یابید:

 • مسیر روز گذشته
 • میزان مصرف سوخت
 • میزان روشنی و خاموشی خودرو
 • مسافت پیموده شده
 • بیشترین سرعت خودرو
 • اطلاع از موجودی اعتبار پولی سیم‌کارت درون ردیاب
 • اطلاع میزان شارژ مصرف‌شده
 • اطلاع از میزان اعتبار سامانه برای دریافت ربات تلگرام رادشید بر روی لینک زیر کلیک نمایید: