ردیاب کودک رادشید و مزایای آن
 • 2757
 • 1
 • ا9 دقیقه

بهترین ردیاب کودک

بچه‌های کوچک نیاز به سرپرستی و حمایت همه جانبه دارند. زمانی که در روستا زندگی می‌کنیم، همه اغلب فامیل هستند و کنترل کودکان بسیار راحتتر از شهرهاست. زمانی که کودکان ما در شهرهای بزرگ به دنیا آمده و رشد می‌کنند شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که  اقوام مختلف در اجتماعی بزرگی نظیر کلان شهرها در کنار هم زندگی کنند. اما تجربه زندگی در کنار طیف وسیعی از مردم گاهی مخاطره آمیز است.

با رشد شهرها جرایم نیز رشد کرده و رفته رفته سازمان یافته تر می شود و همین امر سبب گردیده که استفاده از ابزار و وسایلی که می توانند امنیت جسمی و روانی ما را تامین کنند با استقبال زیادی از سوی افراد در هر قشر و هر سطح اجتماعی روبه رو گردد و زمانی که صحبت از حفظ امنیت اعضای خانواده و بویژه کودکان مطرح گردد اهمیت استفاده از این ابزار صدچندان شود.

یکی از این ابزار که استفاده از آن بویژه در دهه اخیر با استقبال خوبی مواجهه شده است ردیاب های شخصی بدون نصب می باشند که با توجه به اینکه بیشترین مورد استفاده از آن ها توسط خانواده ها، برای حفاظت و نظارت کودکان، سالمندان و افراد توانخواه می باشد در بین عموم مردم با اصطلاح “ردیاب کودک” ، “ردیاب سالمندان” و یا “ردیاب کودکان و سالمندان” شناخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

سالهاست که سامانه موقعیت‌ یابی جهانی (GPS) در حال ارائه انواع مختلفی از خدمات شهری، نظامی، شخصی به سازمان ها و افراد در سراسر دنیا می باشد و از زمان بکار گیری این تکنولوژی بسیاری از نیازهای اساسی بشر براحتی برطرف گردیده است و یکی از این موارد بکار گیری تکنولوژی GPS  برآوردن نیازهای کودکان و والدینشان می باشد.

چرا باید از ردیاب کودکان استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو به این سوال پاسخ دهیم لازم است که ابتدا به چالش های اساسی که خانواده های مختلف با کودکان در سن رشد خود دارند توجه کرده و راه حل هایی را که استفاده از ردیاب کودک برای حل این چالش ها پیش روی خانواده ها قرار می دهد را بررسی نماییم :

ردیاب کودک رادشید بهترین انتخاب ردیاب والدین

مشکل عدم کنترل کودکان در محیط های شلوغ نظیر شهربازی، پارک ها و عدم امنیت کودکان در محیط های بسیار خلوت

انسان نیاز به حرکت و جنبش دارد و بازی بخش مهمی از این نیاز است، اگرچه بازی و تفریح محدود به سن و سال خاصی نمی باشد و افراد در هر سنی تمایل به بازی به سبک های مختلف دارند اما این نیاز در کودکان بسیار بیشتر از سایر افراد خودش را نشان می دهد و علاوه بر این بخشی از تکامل شخصیتی کودکان از طریق همین بازیها صورت می گیرد، در واقع علاقه کودک به بازی نشانه سلامتی اوست و اگر کودکی بازی نکند باید به سلامت او مشکوک و به فکر درمانش بود.

در گذشته تعداد زیاد فرزندان در خانواده ها، پر رنگ بودن روابط خانوادگی، رفت آمد با همسایه، آشنایان و نیز بزرگتر بودن خانه ها سبب می شد که کودکان در جمع های شلوغ در میان خانواده و یا در محله خود در امنیت کامل سرگرم بازی و تفریح باشند و خانواده ها نیز از این بابت هیچ دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

امروزه با وجود کوچک تر شدن و آپارتمانی شدن خانه ها، تمایل خانواده ها به فرزندکم و کمرنگ شدن روابط در سطوح خانوادگی و حتی به صفر رسیدن روابط با همسایه ها و آشنایان سبب گردیده که امکان بازی و تفریح برای کودکان در خانه و محیط امن آشنایان و همسایگان وجود نداشته باشد و خانواده ها تمایل به بردن فرزندانشان به محیط های شلوغ و مرکز تجمعات کودکان نظیر پارک ها و شهربازی ها داشته باشند.

انجام این فعالیت به خودی خود مشکلی ندارد اما مشکل زمانی آغاز می شود که کودک با قرار گرفتن در این فضاها و دیدن همسن و سالان خود تمایل به جدا شدن از خانواده ها را دارند و اینجاست که کنترل بچه ها از دست خانواده ها خارج شده و همین امر برای آنها دغدغه و عامل نگرانی و در نهایت انصراف از انجام مجدد چنین تصمیماتی می باشد.

 مشکل خانواده های شاغل در مراقبت و نگهداری از کودکان

با توجه به تغییرات فرهنگی ایجاد شده در بستر جامعه و همچنین تغییرات اقتصادی امروزه بیش از گذشته شاهد این موضوع هستیم که در خانواده ها هم پدر خانواده و هم مادر خانواده شاغل بوده و مجبورند ساعت های طولانی از کودکان خود دور باشند و آنها را به مهد کودک برده و یا به یکی از اعضای خانواده و آشنایان سپرده و حتی در بدترین حالت آنها را تنها در خانه بگذارند.

مسلماً قرار گرفتن در چنین وضعیتی نه برای کودکان خوشایند است و نه برای والدین زیرا کودکان در سنین پایین وابستگی بسیاری به والدین خود داشته و جدا شدن از والدین برایشان سخت و ناراحت کننده می باشد از طرف دیگر والدین نیز علاوه بر مشغله های کاری به دلیل دور بودن از کودکشان دائم نگران وضعیت سلامت و موقعیت کودک خود بوده و آنطور که باید و شاید نمی توانند بر کارهای خود تمرکز کنند و به مرور زمان همین امر در بهره وری و راندمان کارشان تاثیر گذاشته و در محیط کار برایشان مشکل ایجاد می کند.

بهترین ردیاب کودک

مشکل مراقبت و نگهداری از کودکان بیش فعال و کودکان توانخواه

اختلال کم توجهی و بیش فعالی یکی از مشکلاتی است که اگرچه در گذشته هم وجود داشته است اما بنابر فرهنگ حاکم در گذشته بسیاری از خانواده ها تمایلی به پذیرفتن و عنوان نمودن این مشکل در ملا عام نداشته اند اما امروزه با فرهنگ سازی های بسیاری که در جامعه انجام شده است اکثر خانواده ها با این مشکل کنار آماده و به جای سرپوش گذاشتن بر آن سعی در کمک به فرزند بیش فعال خود جهت کاهش و درمان این اختلال رفتاری دارند.

یکی از شاخص ترین ویژگی هایی که افراد بیش فعال از خود نشان می دهند فعالیت بدنی غیر معمول و بسیار بالای این افراد است و این اختلال رفتاری در سنین کودکی و بلوغ بویژه در دوران ابتدایی بیشتر نمود داشته و همین امر نگهداری و مراقبت از کودکان در این سنین را به امری طاقت فرسا برای والدین این کودکان مبدل کرده است.

از طرف دیگر یکی از اصلی ترین راه های درمان و بهبود اختلال رفتاری کودکان بیش فعال، آزاد گذاشتن این کودکان برای انجام کارها و فعالیت های روزانه شان اما با نظارت و کنترل از راه دور دقیق بدون اینکه متوجه این نظارت باشند، می باشد در واقع با این کار هم شور و اشتیاقی که کودکان در این سنین دارند حفظ می شود و هم با ایجاد چنین شرایطی انرژی بیش از حد این کودکان با انجام فعالیت ها تحلیل رفته و به مرور خودشان عادت به برنامه ریزی و کنترل کارهایشان مطابق با انرژی و توان خود خواهند داشت.

نقش ردیاب کودک در حل مشکلات و دغدغه های والدین

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد بعد از مطرح کردن مشکلاتی که خانواده ها در نگهداری و مراقبت کودکان خود با آن مواجهه هستند نوبت به پیدا کردن راه کار جهت رفع و یا کاهش این مشکلات می رسد و اینجاست که باید از ردیاب کودک به عنوان بهترین راه حل این مشکلات یاد نمود.

راه حل رفع دغدغه والدین امروزی با استفاده از ردیاب کودک

با استفاده از یک ردیاب کودک و قرار دادن آن در جیب لباس کودک و یا کیف کودک براحتی از طریق گوشی تلفن همراه می توان در هر لحظه از موقعیت زمانی و مکانی کودکان مطلع شده و در صورت بروز هرگونه مشکل در سریعترین زمان ممکن خود را به کودک رسانده و دیگر دغدغه رفتن به مکان های شلوغ و یا تنها بودن کودکان در مکان های خلوت را نداشت.

علاوه بر این، با استفاده از ردیاب کودک می توان، بر عملکرد و رفتار کودکان و دانش آموزان بدون آنکه خودشان متوجه باشند از راه دور نظارت نمود. برای اینکار نیز کافی است از طریق سامانه ردیابی محدوده جغرافیایی برای فعالیت های کودک و یا مکان عبور و مرور سرویس مهدکودک و مدرسه آنها تعیین کرده و به محض خروج  از محدوده مجاز تعیین شده توسط آلارم و پیامک ارسالی از ردیاب از این رخداد باخبر شده و اقدامات لازم را در اسرع وقت برای جلوگیری از هر اتفاق ناخوشایندی انجام داد.

جالب تر آنکه با استفاده از مدل های پیشرفته تر ردیاب کودک که قابلیت مکالمه و یا شنود دارند می توان به راحتی از وضعیت مکان کودک آگاه شده و حتی با او به صورت صوتی در تماس بود.

پاسخ به سوالات شما در مورد ردیاب کودک

 لزوم استفاده از این محصول در بین خانواده ها و استقبال بسیاری که خانواده ها از ردیاب کودک داشته اند سبب گردیده که این محصول جایگاه خوبی برای عرضه در بازار داشته و لذا تولیدکنندگان و واردکنندگان بسیاری به تولید و واردات این محصول اقدام کنند.

وجود تنوع زیاد ردیاب کودک در بازار می تواند در انتخاب این محصول خانواده ها را دچار سردرگمی نماید به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید ابتدا نیاز خود را شناسایی و بر اساس نیازتان  اقدام به خرید نمایید پس بهترین ردیاب کودک برای دیگران به منزله بهترین انتخاب برای شما نخواهد بود، به عنوان مثال ممکن است یکی از دوستان شما یک ردیاب ساده با حداقل کارایی  را خریده باشد و کاملاً هم از آن راضی باشد، اما شما نیاز به قابلیت شنود و یا تماس دوطرفه داشته باشید که در اینصورت انتخاب ردیابی که دوست شما خریداری کرده بدترین انتخاب برای شما به حساب آمده و تنها یک هزینه اضافی به شما تحمیل نموده است.

 

ردیاب کودک رادشید مدل PR1S

ردیاب کودک جزء دسته بندی ردیاب های شخصی و پرتابل می باشد و لذا نیاز به نصب، مراجعه به نصاب و پرداخت هزینه جداگانه ای برای فعال سازی نداشته و براحتی با داشتن تنها یک سیم کارت و قرار دادن آن درون دستگاه ردیاب می توان در کمتر از یک دقیقه آن را فعال و مورد استفاده قرار داد. البته لازم به ذکر است که علاوه بر راه اندازی اولیه توصیه می شود که کلیه تنظیمات مورد نظر برای دستگاه ردیاب را نیز در همان زمان راه اندازی از طریق کدهایی که در دفترچه راهنمای هر ردیاب وجود دارد نیز انجام نمود.

در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی در مورد نحوه عملکرد ردیاب کودکان و چگونگی انجام فعال سازی این دسته از محصولات لطفاً با شماره های ذکر شده در زیر تماس حاصل نمایید تا همکاران ما در واحد پشتیبانی رادشید شما را راهنمایی نمایید. تلفن های تماس واحد پشتیبانی رادشید

 • ۰۳۱۹۵۰۱۶۱۵۱
 • ۰۳۱۳۲۳۶۳۰۷۸
 • ۰۳۱۹۵۰۱۶۱۵۲
 • ۰۹۹۰۱۸۸۳۹۸۱
 • ۰۹۰۱۸۳۷۷۱۹۸
 • ۰۹۰۱۸۳۷۷۰۲۱

یکی از کاربردهای ردیاب کودکان نظارت و اطلاع از مسیر رفت و آمد فرزندان به مدرسه و کلاس های آموزشی خارج از مدرسه می باشد. با استفاده از این ردیاب خانواده ها از جزئیات مسیر رفت و آمد مطلع شده و دیگر نگران دیر رسیدن فرزندان خود نخواهند بود.

نکته قابل توجه در اینجا ذکر این نکته است که با توجه به ارزان بودن قیمت ردیاب کودک خانواده ها می توانند به صورت تکی تنها برای فرزند خود این ردیاب را خریداری و مورد استفاده قرار دهند و یا در صورت تمایل با هماهنگی با مدیران مدارس و رانندگان سرویس های مدرسه به صورت دست جمعی اقدام به خرید ردیاب خودرو برای نصب بروی سرویس مدرسه فرزندان خود نمایند.

خیر. کاربردهای ردیاب کودک تنها محدود به کودکان نبوده و برای کلیه افراد خانواده در هر سنی قابل استفاده می باشد، چنانکه یکی دیگر از موارد اصلی استفاده از این ردیاب، موقعیت یابی و نگهداری از سالمندان و افراد آلزایمری می باشد

از دیگر کاربردهای ردیاب شخصی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • موقعیت یابی دستگاه های گران قیمت نظیر دستگاه ماینر و گاوصندوق
 • مدیریت کارکنان شرکتها جهت مدیریت کارکرد
 • موقعیت یابی خودروهای کرایه ای و یا تجهیزات کرایه ای
 • موقعیت یابی خودرو و افراد بصورت کاملا نامحسوس
 • نقطه زنی برای موارد خاص سر زدن بازاریاب ها

 گزارشات دریافتی همه مدل های ردیاب های رادشید از 3 طریق زیر قابل دریافت می باشند، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دانلود نرم افزارهای ردیابی کافی است بر روی نام هریک از موارد ذکر شده کلیک نمایید :

 • گزارش لحظه ای و آنلاین موقعیت مکانی
 • گزارش مسیرهای طی شده
 • گزارش ورود و خروج از محدوده جغرافیایی تعیین شده
 • در مدل PR1S امکان برقراری مکالمه

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ دادن