ردیاب کودک رادشید و مزایای استفاده از آن
 • ۲۱۱۷
 • ۰
 • ا۹ دقیقه

بهترین ردیاب کودک در ایران

بچه‌های کوچک نیاز به سرپرستی و حمایت همه جانبه دارند، زمانی که در روستا زندگی می‌کنیم، همه اغلب فامیل هستند و کنترل کودکان بسیار راحت‌تر از شهرهاست.

زمانی که کودکان ما در شهرهای بزرگ به دنیا آمده و رشد می‌کنند شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که اقوام مختلف در اجتماع بزرگی نظیر کلان شهرها در کنار هم زندگی کنند.

اما تجربه زندگی در کنار طیف وسیعی از مردم گاهی مخاطره آمیز است.

با رشد شهرها جرائم نیز رشد کرده و رفته‌رفته سازمان‌یافته‌تر می‌شود و همین امر سبب گردیده که استفاده از ابزار و وسایلی که می‌توانند امنیت جسمی و روانی ما را تأمین کنند با استقبال زیادی از سوی افراد در هر قشر و هر سطح اجتماعی روبه‌رو گردد.

زمانی که صحبت از حفظ امنیت اعضای خانواده و به‌ویژه کودکان مطرح گردد اهمیت استفاده از این ابزار صدچندان شود.

یکی از این ابزار که استفاده از آن به‌ویژه در دهه اخیر با استقبال خوبی مواجهه شده است ردیاب‌های شخصی بدون نصب هستند.

با توجه به اینکه بیشترین مورداستفاده از این ردیاب‌ها ‌ توسط خانواده‌ها، برای حفاظت و نظارت کودکان، سالمندان و افراد توان‌خواه است در بین عموم مردم با اصطلاح “ردیاب کودک“،  “ردیاب سالمندان” یا ” ردیاب کودکان و سالمندان ” شناخته و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سال‌هاست که سامانه موقعیت‌یابی جهانی (GPS) در حال ارائه انواع مختلفی از خدمات شهری، نظامی، شخصی به سازمان‌ها و افراد در سراسر دنیا است.

از زمان بکار گیری این تکنولوژی بسیاری از نیازهای اساسی بشر به‌راحتی برطرف گردیده است و یکی از این موارد بکار گیری تکنولوژی GPS برآوردن نیازهای کودکان و والدینشان است.

چرا باید از ردیاب کودکان استفاده کنیم؟

چرا باید از ردیاب کودکان استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو به این سؤال پاسخ دهیم لازم است که ابتدا به چالش‌های اساسی که خانواده‌های مختلف با کودکان در سن رشد خود دارند توجه کرده و راه‌حل‌هایی را که استفاده از ردیاب کودک برای حل این چالش‌ها پیش روی خانواده‌ها قرار می‌دهد را بررسی نماییم:

مشکل عدم کنترل کودکان در محیط‌های شلوغ نظیر شهربازی، پارک‌ها و عدم امنیت کودکان در محیط‌های بسیار خلوت

انسان نیاز به حرکت و جنبش دارد و بازی بخش مهمی از این نیاز است، اگرچه بازی و تفریح محدود به سن و سال خاصی نیست و افراد در هر سنی تمایل به بازی به سبک‌های مختلف دارند اما این نیاز در کودکان بسیار بیشتر از سایر افراد خودش را نشان می‌دهد.

علاوه بر این بخشی از تکامل شخصیتی کودکان از طریق همین بازی‌ها صورت می‌گیرد، درواقع علاقه کودک به بازی نشانه سلامتی اوست و اگر کودکی بازی نکند باید به‌سلامت او مشکوک و به فکر درمانش بود.

درگذشته تعداد زیاد فرزندان در خانواده‌ها، پررنگ بودن روابط خانوادگی، رفت آمد با همسایه، آشنایان و نیز بزرگ‌تر بودن خانه‌ها سبب می‌شد که کودکان در جمع‌های شلوغ در میان خانواده یا در محله خود در امنیت کامل سرگرم بازی و تفریح باشند و خانواده‌ها نیز از این بابت هیچ دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

امروزه باوجود کوچک‌تر شدن و آپارتمانی شدن خانه‌ها، تمایل خانواده‌ها به فرزند کم و کمرنگ شدن روابط در سطوح خانوادگی و حتی به صفر رسیدن روابط با همسایه‌ها و آشنایان سبب گردیده که امکان بازی و تفریح برای کودکان در خانه و محیط امن آشنایان و همسایگان وجود نداشته باشد.

همین امر سبب گردیده خانواده‌ها تمایل به بردن فرزندانشان به محیط‌های شلوغ و مرکز تجمعات کودکان نظیر پارک‌ها و شهربازی‌ها داشته باشند.

انجام این فعالیت به‌خودی‌خود مشکلی ندارد اما مشکل زمانی آغاز می‌شود که کودک با قرار گرفتن در این فضاها و دیدن هم‌سن‌وسالان خود تمایل به جدا شدن از خانواده‌ را دارد  و اینجاست که کنترل بچه‌ها از دست خانواده‌ها خارج‌شده و همین امر برای آن‌ها دغدغه و عامل نگرانی و درنهایت انصراف از انجام مجدد چنین تصمیماتی است.

 مشکل خانواده‌های شاغل در مراقبت و نگهداری از کودکان

با توجه به تغییرات فرهنگی ایجادشده در بستر جامعه و همچنین تغییرات اقتصادی امروزه بیش از گذشته شاهد این موضوع هستیم که در خانواده‌ها هم پدر خانواده و هم مادر خانواده شاغل بوده و مجبورند ساعت‌های طولانی از کودکان خود دور باشند و آن‌ها را به مهدکودک برده و یا به یکی از اعضای خانواده و آشنایان سپرده و حتی در بدترین حالت آن‌ها را تنها در خانه بگذارند.

مسلماً قرار گرفتن در چنین وضعیتی نه برای کودکان خوشایند است و نه برای والدین زیرا کودکان در سنین پایین وابستگی بسیاری به والدین خود داشته و جدا شدن از والدین برایشان سخت و ناراحت‌کننده است.

از طرف دیگر والدین نیز علاوه بر مشغله‌های کاری به دلیل دور بودن از کودکشان دائم نگران وضعیت سلامت و موقعیت کودک خود بوده و آن‌طور که بایدوشاید نمی‌توانند بر کاره‌ای خود تمرکز کنند و به‌مرورزمان همین امر در بهره‌وری و راندمان کارشان تأثیر گذاشته و در محیط کار برایشان مشکل ایجاد می‌کند.

مشکل خانواده‌های شاغل در مراقبت و نگهداری از کودکان

مشکل مراقبت و نگهداری از کودکان بیش‌فعال و کودکان توانخواه

اختلال کم‌توجهی و بیش فعالی یکی از مشکلاتی است که اگرچه درگذشته هم وجود داشته است اما بنا بر فرهنگ حاکم درگذشته بسیاری از خانواده‌ها تمایلی به پذیرفتن و عنوان نمودن این مشکل درملأعام نداشته‌اند.

امروزه بافرهنگ سازی بسیاری که در جامعه انجام‌شده است اکثر خانواده‌ها با این مشکل کنار آماده و به‌جای سرپوش گذاشتن بر آن سعی در کمک به فرزند بیش‌فعال خود جهت کاهش و درمان این اختلال رفتاری دارند.

یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌هایی که افراد بیش‌فعال از خود نشان می‌دهند فعالیت بدنی غیرمعمول و بسیار بالای این افراد است.

این اختلال رفتاری در سنین کودکی و بلوغ به‌ویژه در دوران ابتدایی بیشتر نمود داشته و همین امر نگهداری و مراقبت از کودکان در این سنین را به امری طاقت‌فرسا برای والدین این کودکان مبدل کرده است.

از طرف دیگر یکی از اصلی‌ترین راه‌های درمان و بهبود اختلال رفتاری کودکان بیش‌فعال، آزاد گذاشتن این کودکان برای انجام کارها و فعالیت‌های روزانه‌شان اما با نظارت و کنترل از راه دور دقیق بدون اینکه متوجه این نظارت باشند، است.

درواقع با این کار هم شور و اشتیاقی که کودکان در این سنین دارند حفظ می‌شود و هم با ایجاد چنین شرایطی انرژی بیش‌ازحد این کودکان با انجام فعالیت‌ها تحلیل رفته و به‌مرور خودشان عادت به برنامه‌ریزی و کنترل کارهایشان مطابق باانرژی و توان خود خواهند داشت.

نقش ردیاب کودک در حل مشکلات و دغدغه‌های والدین

همان‌طور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد بعد از مطرح کردن مشکلاتی که خانواده‌ها در نگهداری و مراقبت کودکان خود با آن مواجهه هستند نوبت به پیدا کردن راه‌کار جهت رفع و یا کاهش این مشکلات می‌رسد و اینجاست که باید از ردیاب کودک به‌عنوان بهترین راه‌حل این مشکلات یاد نمود.

راه حل رفع دغدغه والدین امروزی با استفاده از ردیاب کودک

با استفاده از یک ردیاب کودک و قرار دادن آن در جیب لباس کودک و یا کیف کودک به‌راحتی از طریق گوشی تلفن همراه می‌توان در هرلحظه از موقعیت زمانی و مکانی کودکان مطلع شده و در صورت بروز هرگونه مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به کودک رسانده و دیگر دغدغه رفتن به مکان‌های شلوغ و یا تنها بودن کودکان در مکان‌های خلوت را نداشت.

علاوه بر این، با استفاده از ردیاب کودک می‌توان، بر عملکرد و رفتار کودکان و دانش آموزان بدون آنکه خودشان متوجه باشند از راه دور نظارت نمود.

برای این کار نیز کافی است از طریق سامانه ردیابی محدوده جغرافیایی برای فعالیت‌های کودک و یا مکان عبور و مرور سرویس مهدکودک و مدرسه آن‌ها تعیین کرده و به‌محض خروج  از محدوده مجاز تعیین‌شده توسط آلارم و پیامک ارسالی از ردیاب از این رخداد باخبر شده و اقدامات لازم را در اسرع وقت برای جلوگیری از هر اتفاق ناخوشایندی انجام داد.

جالب‌تر آنکه با استفاده از مدل‌های پیشرفته‌تر ردیاب کودک که قابلیت مکالمه و یا شنود دارند می‌توان به‌راحتی از وضعیت مکان کودک آگاه شده و حتی با او به‌صورت صوتی در تماس بود.

ردیاب دانش آموزی چیست؟

پاسخ به سوالات شما در مورد ردیاب کودک

بهترین ردیاب کودک در بازار چیست؟

لزوم استفاده از این محصول در بین خانواده‌ها و استقبال بسیاری که خانواده‌ها از ردیاب کودک داشته‌اند سبب گردیده که این محصول جایگاه خوبی برای عرضه در بازار داشته و لذا تولیدکنندگان و واردکنندگان بسیاری به تولید و واردات این محصول اقدام کنند.

وجود تنوع زیاد ردیاب کودک در بازار می‌تواند در انتخاب این محصول خانواده‌ها را دچار سردرگمی نماید.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید ابتدا نیاز خود را شناسایی و بر اساس نیازتان اقدام به خرید نمایید.

پس بهترین ردیاب کودک برای دیگران به‌منزله بهترین انتخاب برای شما نخواهد بود.

به‌عنوان‌مثال ممکن است یکی از دوستان شما یک ردیاب ساده با حداقل کارایی را خریده باشد و کاملاً هم از آن راضی باشد، اما شما نیاز به قابلیت شنود و یا تماس دوطرفه داشته باشید که دراین صورت انتخاب ردیابی که دوست شما خریداری کرده بدترین انتخاب برای شما به‌حساب آمده و تنها یک هزینه اضافی به شما تحمیل نموده است.

مشکل خانواده‌های شاغل در مراقبت و نگهداری از کودکان

آیا امکان نصب ردیاب کودک بر روی سرویس مدرسه نیز وجود دارد؟

یکی از کاربردهای ردیاب کودکان نظارت و اطلاع از مسیر رفت‌وآمد فرزندان به مدرسه و کلاس‌های آموزشی خارج از مدرسه است.

با استفاده از این ردیاب خانواده‌ها از جزئیات مسیر رفت‌وآمد مطلع شده و دیگر نگران دیر رسیدن فرزندان خود نخواهند بود.

نکته قابل‌توجه در اینجا، ذکر این نکته است که با توجه به ارزان بودن قیمت ردیاب کودک خانواده‌ها می‌توانند به‌صورت تکی تنها برای فرزند خود این ردیاب را خریداری و مورداستفاده قرار دهند و یا در صورت تمایل با هماهنگی با مدیران مدارس و رانندگان سرویس‌های مدرسه به‌صورت دست جمعی اقدام به خرید ردیاب خودرو برای نصب بروی سرویس مدرسه فرزندان خودنمایند.

آیا تنها کاربرد این ردیاب استفاده به عنوان ردیاب کودک است؟

خیر، کاربردهای ردیاب کودک تنها محدود به کودکان نبوده و برای کلیه افراد خانواده در هر سنی قابل‌استفاده است، چنانکه یکی دیگر از موارد اصلی استفاده از این ردیاب، موقعیت‌یابی و نگهداری از سالمندان و افراد آلزایمری است

از دیگر کاربردهای ردیاب شخصی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • موقعیت‌یابی دستگاه‌های گران‌قیمت نظیر دستگاه ماینر و گاوصندوق
 • مدیریت کارکنان شرکت‌ها جهت مدیریت کارکرد
 • موقعیت‌یابی خودروهای کرایه‌ای و یا تجهیزات کرایه‌ای
 • موقعیت‌یابی خودرو و افراد به‌صورت کاملاً نامحسوس
 • نقطه زنی برای موارد خاص سر زدن بازاریاب‌ها

ردیاب کودک چه گزارشاتی را در اختیار ما قرار می‌دهد؟

 • گزارش لحظه‌ای و آنلاین موقعیت مکانی
 • گزارش مسیرهای طی شده
 • گزارش ورود و خروج از محدوده جغرافیایی تعیین‌شده
 • در مدل PR1S امکان برقراری مکالمه

چگونه می‌توان گزارشات ردیاب کودک را مشاهده نمود؟

گزارش‌های دریافتی همه مدل‌های ردیاب‌های رادشید از ۲ طریق زیر قابل دریافت هستند، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دانلود نرم‌افزارهای ردیابی کافی است بر روی نام هریک از موارد ذکرشده کلیک نمایید:

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *