گارانتی و خدمات پس از فروش رادشید

هرآنچه باید در مورد گارانتی و خدمات پس از فروش ردیاب های رادشید بدانید:
تیم پشتیبانی رادشید همواره آماده است تا علاوه بر کالا و خدمات خریداری شده از رادشید در قالب مشاوره مستمر در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی و یا مشاوره در زمینه خرید، نصب و نحوه استفاده از ردیاب شما را یاری رساند. علاوه بر این تیم  پشتیبانی رادشید از طریق تماس تلفنی، چت آنلاین، ایمیل و … با مشتریان خود در تماس  مستمر بوده و به این طریق توانسته است موجبات رضایت خاطر مشتریانش را فراهم آورد.

آنچه در این بین حائز اهمیت می باشد ذکر این نکته است که کلیه محصولات رادشید شامل ردیاب، تبلت صنعتی، نظارت تصویری و … به دلیل تولید در داخل کشور و عدم وجود واسطه، از گارانتی تعمیر و تعویض واقعی بهره مند هستند.

به این ترتیب که کلیه این اقلام، از زمان فروش و ثبت نام از پنج سال خدمات پس از فروش و یک سال گارانتی  برخوردار می باشند.

آنچه باید بدانید 1 :

کالای معیوب تنها پس از تست و تایید عیب و ایراد توسط کارشناسان این شرکت، تعمیر یا تعویض خواهد شد.


آنچه باید بدانید 2 :

مشاهده هرگونه آثار ضربه فیزیکی، شکستگی، خراشیدگی و تاب برداشتن، آتش سوزی، مخدوش بودن برچسب گارانتی، تعمیرات و دستکاری توسط افراد غیر مجاز، کالا را از شمول گارانتی خارج می کند.

آنچه باید بدانید 3  :

یکماه اول گارانتی رادشید به عنوان گارانتی طلایی بوده و این بدین معناست که علاوه بر شرایط گارانتی معمولی کلیه هزینه های رفت و برگشت کالا و استفاده از گارانتی  در یکماه اول خرید و استفاده از دستگاه رایگان می باشد.

آنچه باید بدانید 4 :

تیم پشتیبانی رادشید علاوه بر مشاوره رایگان قبل از خرید کالا، پس از خرید و استفاده از دستگاه ها در قالب اموری چون شارژ سامانه، راهنمایی در خصوص مشکلات مواجهه با ارسال اطلاعات دستگاه و همچنین پیگیری شارژ و روش استفاده از دستگاه خریداری شده شما را راهنمایی خواهند نمود.

آنچه باید بدانید 5 (ویژه پروژه های راهداری) :

تیم پشتیبانی رادشید در قالب همکاری در پروژه های راهداری، از طریق سامانه نظارتی خود دستگاه های معیوب را در بازه های زمانی تعریف شده شناسایی و هماهنگی های لازم برای رفع موارد پیش آمده از طریق نصابان را فراهم می نمایند.