ردیابی ماینر
  • ۲۱۶۲۲
  • ۲۷
  • ا۴ دقیقه

ردیابی ماینر

در این مطلب با بیانی ساده، تعاریف رایج در مورد ارزهای دیجیتال مطرح گردیده و مشکل رایجی که صاحبان دستگاه های ماینر با آن رو به رو هستند بررسی و راهکار رفع این مشکل نیز مطرح گردیده است.

حدود دو سالی هست که تب بیت کوین و ارزهای دیجیتال مخصوصاً در جوانان بالا گرفته و روز به روز هم رو به افزایش است،وقتی نمودار ارزش بیت کوین اوج می‌گیرد این بازار به شدت ملتهب میشه!

اصلاً جای تعجب ندارد که پای سارقین در این بازار هم باز شود. تا پایان مطلب همراه ما باشید تا راه حل اصولی جلوگیری از سرقت ماینر را با هم بررسی کنیم برای اینکه پیش زمینه‌ای داشته باشید ردیابی ماینر و ردیابی بیت کوین جزو راه حل‌های پیشنهادی ماست. اما قبل از آن برخی تعاریف را را بصورت اجمالی بیان خواهیم کرد که مطالعه آن ۴ دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد البته اگر شما بر این تعاریف مشرف هستید می توانید از روی آن بگذرید.

ارز دیجیتال چیست؟

طبق تعریف ویکی‌پدیا ارزهای دیجیتال ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره و منتقل می‌شوند و مبنای آن‌ها صفر و یک است. همانطور که از واژه آن نیز برمی‌آید، ارز دیجیتال به هر ارزش ایجاد شده در بستر دیجیتال اشاره دارد.

این مفهوم در مقابل واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی یا سکه مطرح می‌شود. ارز دیجیتال ویژگی‌هایی مشابه با ارزهای فیزیکی دارد، اما معمولاً تراکنش‌های انتقال سرمایه ارزهای دیجیتالی به صورت آنی و بدون مرز بین افراد قابل انجام است.

بیت کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال از راه‌های مختلف قابل تحصیل هستند خرید و فروش و استخراج یکی از این راه‌هاست. اما باید خدمت تون بگم تب بیت کوین فقط مخصوص تریدرهای ارز دیجیتال (Cryptocurrency) نیست و ماینرها در این تب و تاب سهم بسزایی دارند.این افراد با اندیشه ثروتمند شدن پا به این عرصه می‌گذارند.

تریدر (Trader) بیت‌کوین کیست؟

تریدرها افرادی هستند که با خرید و فروش رمز ارزها به درآمد می‌رسند.این افراد با نزول قیمت‌ها شروع به خرید می‌کنند و با اوج‌گیری قیمت‌ها شروع به فروش می‌کنند.آنها گاهاً با نهنگ‌های ارز دیجیتال یا به عبارتی غول‌های جهت دهنده به بازار ارز در ارتباط هستند.

ماینرها چه کسانی هستند و ماینر (Miner) چیست؟

ماینر افرادی هستند که با استخراج رمز ارزها، صاحب ارزهای دیجیتال می‌شوند و آنها را به تریدرها می‌فروشند.در واقع این افراد با اتصال دستگاه خود به استخرهای(Pool) استخراجی، دسته جمعی شروع به حل معادلات پیچیده و تایید تراکنش‌های یکدیگر می‌کنند که با این کار شبکۀ بیت‌کوین مستحکم و امن‌تر می‌شود.

شروع چالش‌های یک درآمدزایی

وقتی صحبت از درآمد هنگفت وسط باشه، همیشه هستند آدم‌های سودجویی که خواسته یا ناخواسته به سمت این درآمد هجوم می‌آورند.منظورم از آدم‌های سودجو همون صنف شریف سارقین، عزیزانی که بدون زحمت می‌خواهند “یک شبه راه ۱۰۰ ساله را طی کنن”.

نمونه بارز این حوزه یکی از فروشندگان دستگاه‌های ماینر بود که به ما مراجعه کرد. داستان خیلی خلاصه اینجوریه که وقتی شما دستگاه ماینر را از طریق آگهی یا… انتخاب کردین به فروشنده تماس می‌گیرین و قراری برای رویت دستگاه با شما گذاشته میشه، پس از اون شما دستگاه را برای مهلت ۲ تا ۷ روزه برای تست تحویل می‌گیرید و پس از روشن کردن دستگاه آن را به کیف پولتون متصل می‌کنید و شروع به استخراج می‌کنید.

اما این دوستمون پس از اینکه دستگاه را به فروشنده داده بود و در ازای اون کارت شناسایی گرفته بود مشتری دستگاه را پس از پایان مهلت عودت نداده بود و فروشنده در مراحل قانونی پیگیری بود.

علت واضحه! یه دستگاه چند ده میلیونی که تازه خودش درآمدزا هم هست طمع سارقین را بیشتر از سرقت یک خودرو تحریک میکنه. پس ردیابی ماینر یک راه حل اصولی هست چرا که قیمت هر دستگاه ردیاب در مقایسه با ماینر ۰.۱ است.

ردیابی ماینر از طریق مالک دستگاه‌ها حق طبیعی شما است پس راه حل را از دوستان شاغل در حوزه IT جویا شدم.

راه حل استفاده از ردیاب است که نصب ردیاب بصورت مخفی اتفاق می‌افته و از طریق برق دستگاه ماینر تغذیه می‌شود.

اشتباه نکنید این مدل سارقین فقط در کشور عزیزمون حضور ندارن نمونه‌های خارجی در مقیاس‌های خیلی بالاتری هم هست،برای مثال سرقت بزرگ دستگاه‌های ماینر در کشور ایسلند در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ بود که ۲۸ دستگاه استخراج بیت کوین به ارزش ۴۵ هزار دلار یکجا به سرقت رفت.

سرقت ماینر در ایران

شما در منزل نمی تونید به استخراج بیت کوین بپردازید چون با یک حساب سر انگشتی متوجه میشید که دخل تون به خرج تون نمی خوره.در حال حاضر فارم‌هایی (Farm) در ایران برای اجاره هست که شما با عقد قراردادی دستگاه‌های استخراج بیت کوین را در اختیار صاحب فارم می‌زارید که با دریافت هزینه‌های کمتر دستگاه شما را به استخرهای بیت کوین متصل می‌کنند.

علت هزینه کمتر،کاربری مکان فارم از لحاظ برق مصرفی است که اغلب برق صنعتی دارند. پس در واقع شما هیچ آدرسی از محل فارم نخواهید داشت.

فارم چیست؟

در واقع از کلمه لاتین Farm به معنی مزرعه گرفته میشه. ماینرها قاعدتا چندین دستگاه استخراج دارند که این دستگاه‌ها را در مجموعه‌ای کنار هم قرار می‌دهند،این مجموعه را به اصطلاح مزرعه استخراج رمز ارز میگن.

سوال پیش میاد که آیا راه حلی برای جلوگیری از سرقت ماینرها هست؟

جواب: بله
ردیاب ماینر یک وسیله به صرفه است که دستگاه‌های شما را خیلی راحت حتی در مکان‌های مسقف ردیابی میکنه. اگر نیاز به مشاوره دارید می‌توانید از طریق این لینک به طرق مختلف با ما در ارتباط باشید.

سوال مهم‌تر اینه که با توجه به مکانهای فارم‌ها و سر بسته بودنشون آیا امکان ردیابی هنوزم هست؟
جواب: بله
ردیابی مکان‌های مسقف با استفاده از تکنولوژی LBS خیلی راحت اتفاق می افته و در شرایط و مکانهایی مثل پارکینگ‌های چند طبقه هم امکان ردیابی را فراهم است.LBS این بستر را فراهم میکنه تا وقتی صحبت از مکان های سرپوشیده هست با استفاده از آنتن‌های BTS مکان‌یابی را انجام شود.