ردیاب خودرو در واقع یک دستگاه کوچک است که عموماً به صورت مخفی در یکی از قسمت های خودرو مانند درب یا داشبورد قرار می گیرد و با یک سیم کشی ساده به برق خودرو وصل می شود.

با توجه به نابسامان بودن شرایط اقتصادی روز بازار و تغییرات چشمگیر در زمینه افزایش بهای خودرو و موتورسیکلت در سال های اخیر و همچنین پایین بودن امنیت این وسایل نقلیه و ناکارآمد بودن استفاده از دزدگیر و قفل فرمان از یک سو و افزایش سرقت خودرو از سوی دیگر نیاز به جایگزین نمودن استفاده از ردیاب ها را امری ضروری نموده است.

در واقع ردیاب ها به عنوان راه حل مفیدی برای پیشگیری و درمان معضل اجتماعی سرقت در جامعه به حساب می آیند. با وجود یک ردیاب شما در هر لحظه از موقعیت مکانی وسیله نقلیه خود آگاه هستید و در صورت سرقت آن براحتی با اطلاع از مکان دقیق آن، با مراجعه به اداره پلیس می‌توانید پیگیری های لازم برای دستگیری سارق خودروتان را انجام دهید.

از ردیاب ماشین بسته به قابلیت ها و مشخصات فنی که در ساخت و طراحی آن وجود دارد، می توان برای دریافت اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی، شنود داخل کابین، گزارشات سرعت و توقف خودرو و یا حتی با داشتن رله، برای خاموش کردن خودرو با یک پیامک ساده از هر نقطه از دنیا نیز استفاده نمود.

لازم به ذکر است که همه مدل های ردیاب خودرو نیاز به سیم کشی و استفاده از برق خودرو نداشته و می‌توان بدون نیاز به نصاب و نصب تنها با جاسازی دستگاه به صورت نامحسوس از آن استفاده نمود. عموماً در این مدل ردیاب ها آهنربایی قوی درون دستگاه تعبیه شده است که با استفاده از آن بتوان دستگاه را در مکانی مشخص ثابت نمود.

اگرچه اساس کار همه ردیاب ها مسیریابی می باشد، اما انواع مختلفی از ردیاب های خودرو در بازار وجود دارند که مشخصات فنی و کارایی های متفاوتی دارند.

در زیر برخی از مدل های ردیاب ماشین اشاره می کنیم:

ردیاب تریلر     ردیاب موتورسیکلت و خودرو     ردیاب آهنربایی       ردیاب نظامی ردیاب خودرو مدل X1

ردیاب خودرو با قابلیت سنسور دما و رطوبت           ردیاب سپهتن             ردیاب ترانزیتی

بیشتر