بنر معرفی پنل همکاری در فروش رادشید

در این مقاله کلیه اطلاعات لازم در قالب آموزش قسمت های مختلف پنل همکاری در فروش آموزش داده می شود.

برای شروع کار با پنل همکاری در فروش رادشید به قست ورود به پنل به آدرس https://radshid.com/become-an-affiliate رفته و بعد از پر نمودن فرم ثبت نام و کلیک بر روی عضویت، با گذشت چند ثانیه وارد صفحه پنل همکاری در فروش رادشید خواهید شد.

برخی اصطلاحات مورد نیاز پنل همکاری در فروش رادشید:

ارجاع در سیستم فروش رادشید: به معنی انجام فرآیندی می باشد که با کسب درآمد برای شما همراه باشد، این ارجاعات می توانند شامل مواردی چون خرید مشتری از سایت رادشید(ووکامرس)، ثبت نام کاربران در سایت رادشید، ثبت نام بازاریاب فعال که با کد بازاریابی شما در پنل همکاری ثبت نام نموده، بازاریابی چند سطحی و تعداد کلیک های حاصل از لینک های ارجاعی می باشد.
ارجاعات تایید شده و تایید نشده : برخی از ارجاعات ثبت شده برای همکاران فروش نیاز  به بررسی و تایید توسط همکاران ما در شرکت رادشید می باشد به عنوان مثال زمانی که کاربری از طریق لینک ارجاعی بازاریاب خریدی را انجام می دهد  تا زمان تایید قطعی خرید و ارسال و تحویل آن خرید به دست مشتری ، وضعیت ارجاع ثبت شده در حالت ارجاع تایید نشده می باشد و پس از تکمیل این فرآیند ارجاع تایید شده و مبلغ حاصل از درآمد آن به بازاریاب تخصیص داده می شود.
لینک ارجاع : لینکی انحصاری است که در اختیار بازاریاب (همکارفروش) قرار میگیرد و از طریق به اشتراک گذاری این لینک می تواند کسب درآمد داشته باشد.
کلیک : با هر کلیک بر روی لینک ارجاع ،برای همکار فروش شمارنده ای با واحد PPC ثبت می شود، تعداد کل کلیک های ثبت شده در گزارشات پنل تحت عنوان کلیک قابل روئیت می باشد.
درآمد : جمع کل پورسانت حاصل از فروش و سایر ارجاعات بازاریاب (همکارفروش) می باشد.

قسمت اول (هدر پنل ): همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید، در قسمت هدر سمت راست چنانچه در زمان ثبت نام عکسی برای پروفایل خود آپلود نموده باشید در این قسمت قابل نمایش خواهد بود . در کنار تصویر پروفایل مواردی چون نام  و نام خانوادگی و تاریخ شروع به کار یا به عبارتی زمان ثبت نام شما در پنل و همچنین سطح بازاریابی شما قابل روئیت می باشد. در سمت چپ هدر نیز  تعداد ارجاعات ثبت شده ، درآمد کل کسب شده شما و در زیر آن نموداری از میزان رسیدن شما به سطح بازاریابی بعدی  و همچنین کد بازاریابی شما را نمایش می دهد.

 

قسمت دوم ( مرکز پنل ) :  قسمت مرکزی پنل در واقع قلب پنل بازاریابی آن بوده و شما می توانید کلیه تنظیمات ، تغییرات و گزارشات خود را از این قسمت نظارت و کنترل نمایید.

همانطور که در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید  این بخش شامل 9 قسمت بوده که اکثر این قسمت ها خود، دارای زیر دسته هایی می باشند که در ادامه توضیحات مربوطه به طور کامل خدمتتان ارائه می شود.

این قسمت در واقع همان صفحه اصلی ورود شما می باشد که به محض ورود به پنل مشاهده می کنید، در این قسمت نمای کلی از عملکرد همکار فروش نمایش داده می شود.

 

در قسمت ارجاعات پنل، شما میتوانید گزارش کاملی از ارجاعات انجام شده را مشاهده نمایید. در این قسمت در ابتدای صفحه در قالب باکس های رنگی تعداد کل ارجاعات، مبلغ ارجاعات تایید شده و تایید نشده قابل روئیت می باشد و در قسمت پاداش ها و کمیسیون ها، در قالب جدولی 8 ستونه گزارشات جزئی از ارجاعات  در اختیار شما قرار خواهد گرفت . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود در ستون مقدار مبلغ تخصیص داده شده به هر ارجاع و در ستون کناری آن منبع اصلی ارجاع قابل روئیت می باشد.

 

این قسمت برای ذخیره درآمد بازاریاب می باشد. اما آنچه باید به آن دقت نمایید این نکته می باشد که کل مبلغ درآمد بازاریاب در این قسمت قرار نخواهد گرفت بلکه تنها ارجاع‌های پرداخت نشده به عنوان اعتبار کیف پول ذخیره می شود . برای استفاده از این اعتبار ذخیره شده، یکی از خدمات را نسبت به هزینه درج شده انتخاب کنید تا یک کد تخفیف، به اندازه همان مبلغ دریافت کنید، لازم به ذکر است کدهای تخفیف دریافتی تنها برای خرید از روی وب سایت رادشید قابل استفاده می باشند.

 

برای فعال سازی کیف پول کافی است بر روی گزینه “اضافه کردن اعتبار به کیف پول” کلیک نمایید با این کار صفحه ای باز می شود که درآن میتوانید مشخص کنید که کدام یک از درآمدهای ارجاعی خود را به کیف پولتان اضافه نمایید.

در این قسمت میتوانید گزارشی از وضعیت پرداخت های تایید شده و پرداخت های تایید نشده و سایر تراکنش های مالی را مشاهده نمایید.

 

در این قسمت با کلیک بر روی لینک قرار داده شده در صفحه میتوان به صفحه راهنمای جامع پنل همکاری در فروش رادشید دسترسی پیدا کرده و از نحوه کار با پنل مطلع شده و پاسخ سوال های احتمالی خود در مورد نحوه ی عملکرد پنل  را دریابید.

 

قسمت پروفایل از 3 قسمت ویرایش حساب / تغییر رمز عبور / جزئیات پرداخت تشکیل شده است. که در ذیل توضیحات هر قسمت جداگانه توضیح داده شده است.

 

    • ویرایش حساب : در این قسمت می توان کلیه موارد فرم ثبت نام در ورود اولیه به پنل همکاری رادشید به جز نام کاربری را ویرایش نمود

    • تغییر رمز عبور : بعد از ورود به پنل ، چنانچه به هر دلیلی تمایل به تغییر رمز عبور باشد از این قسمت میتوان رمزعبور را تغییر داد.

  • جزئیات پرداخت : در این قسمت میتوان شماره کارت یا شماره حساب دیگری به جز مورد ذکر شده در زمان ثبت نام را جهت دریافت پورسانت و درآمد حاصل از فروشتان ثبت نمایید.

قسمت بازاریابی به عنوان مهمترین قسمت پنل  همکاری در فروش می باشد. این بخش از 4 قسمت لینک همکاران، کمپین، کد تخفیف ها و لینک های محصولات تشکیل شده است که در ادامه در مورد هریک از این قسمت ها توضیح داده خواهد شد.

لینک همکاران : در این قسمت شما میتوانید از لینک های بازاریابی ساخته شده توسط سیستم براساس مدل های مختلف تعبیه شده در سامانه استفاده نمایید. آنچه حائز اهمیت است بیان این موضوع می باشد که همه لینک های ساخته شده در این قسمت منحصر به فرد بوده و از طریق این لینک مشتریان معرفی شده توسط بازاریاب به صفحه اصلی سایت رادشید ارجاع داده می شوند.

برای شروع کار به عنوان بازاریاب در پنل کاربری کافی است یکی از لینک ها را انتخاب نموده و در سایت/ کانال تلگرام/ پیج اینستاگرام و… قرار داده و کار خود را آغاز نمایید.انتخاب هریک از لینک ها صرفا به انتخاب شخص بازاریاب و مکان موردنظر جهت قرار دادن لینک بستگی داشته و هیچ تفاوت عملکردی باهم ندارند. درتصویر زیر 3 مدل لینک ایجادشده سیستم قابل روئیت می باشد.

اگر ترجیح میدهید لینکهای همکاری در فروش خود را با یک نشانی ورودی جایگزین (به جای صفحه اصلی سایت) تغییر دهید, نشانی لینک صفحه موردنظرتان را در کادر مشخص شده وارد نمایید. شما همچنین می‌توانید این لینک اختصاصی را به کمپین خاصی متصل کنید

کمپین : کمپین‌ها به شما کمک می‌کنند تا استراتژی بازاریابی خود را بهتر تبلیغ کنید. این کمپین ها به صورت خصوصی و شخصی برای هر حساب بازاریابی قابل تعریف می باشد.

    • برای قسمت کمپین اول باید در قسمت کمپین در تب بازاریابی نامی برای کمپین خود وارد نموده و در این قسمت بر اساس نام وارد شده لینک کمپین ساخته شده و آماده استفاده می باشد

    برای استفاده از این قسمت کافی است نام موردنظر برای کمپین را در کادر “نامک یکتای کمپین” وارد نموده و بر روی افزودن جدید کلیک کنید.

  • تبصره : هدف اصلی از ساخت کمپین و لینک کمپین جهت گزارش گیری هدفمند بوده و با اینکار در میان همه گزارشات دریافتی به راحتی میتوان گزارشات مربوط به کمپین ها را دریافت و تحلیل مربوط به عملکرد ها رو بررسی نمود.

کدتخفیف : این کدها به صورت پیشفرض در صفحه بازاریاب وجود ندارد اما چنانچه شرکت رادشید کدهای تخفیفی برای بازاریاب های خود اختصاص دهد در این قسمت قابل روئیت می باشد و هر زمان که خریدار با استفاده از این کد تخفیف خرید کند به طور خودکار بازاریاب پاداش دریافت می‌کند. تبلیغ این کدهای تخفیف درآمد بیشتری را برای بازاریاب خواهد داشت.

لینک های محصولات : یکی دیگر از روش های استفاده از لینک های ارجاعی، استفاده از لینک های دسته بندی محصولات می باشد. این حالت بیشتر مناسب زمانی است که از میان کل محصولات موجود در قسمت فروشگاه بازاریاب تمایل دارد تنها بر روی یک محصول خاص کار نماید. در این روش کافی است شخص بازاریاب با انتخاب دسته بندی مدنظر خود و مشاهده ستون پورسانت ها و یا اصلا به دلخواه خود یکی از لینک های موجود در این صفحه را کپی و در سایت یا شبکه اجتماعی مدنظرش منتشر نماید.

لازم به ذکر است اگر مشتری، از طریق این لینک وارد سایت شده و پس از آن محصول دیگری به جز محصولی که مستقیم وارد صفحه آن شده را مشاهده و خرید نماید، کمیسیون مربوط به کالای خریداری شده برای بازاریاب محاسبه خواهد شد.

در واقع استفاده از لینک اختصاصی یک محصول عاملی افزاینده در انتخاب محصول توسط مشتری می باشد اما اگر مشتری تمایل به خرید محصول دیگری داشته باشد چون از طریق لینک ارجاعی بازاریاب با سایت آشنا شده است، بازاریاب پورسانت خرید مشتری را دریافت خواهد کرد.

این قسمت آخرین بخش، پنل همکاری در فروش بوده و از طریق آن بازاریابان می توانند گزارشی جامع از عملکرد و درآمد خود داشته باشند. در دسته بندی اصلی گزارشات اطلاعاتی نظیر کل درآمد فعلی ، کل درآمد تسویه شده، مجموع ارجاعات، کلیک های تبدیل شده و کل کلیک ها در باکس های رنگی و مشخص قابل مشاهده می باشد.

سوالی که در این قسمت ممکن است پیش بیاید این مطلب است که تفاوت کلیک های تبدیل شده و کل کلیک ها در چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که کلیک های تبدیل شده در واقع زیرمجموعه ای از کل کلیک ها بوده که برای بازاریاب درآمدی ایجاد کرده و این درآمد به تایید شرکت رادشید رسیده و مبلغ حاصل از آنها، در درآمد کل بازاریاب محاسبه شده است.

 

گزارش ترافیک : در این بخش بازاریاب میتواند گزارشی دقیق از کلیک های انجام شده بر روی لینک ارجاعی خود شامل نوع مرورگر مشتری ، تاریخ کلیک بر روی لینک همچنین صفحه ورود کاربر به سایت رادشید که در این مثال صفحه اصلی سایت رادشید بوده است، را مشاهده نماید.

اگر بازاریاب لینک ارجاعی خود را همزمان در وب سایت و یا پیج اینستاگرام خود قرار داده باشد ، در ستون دستگاه میتواند مشاهده کند که مشتری (بازدید کننده لینک) از طریق کدام یکی از این دو روش بر روی لینک  کلیک کرده و وارد سایت رادشید شده است. در ستون تبدیل شد نیز میتواند مشاهده نماید که این کلیک برایش درآمدی داشته است یا خیر (اگر در ستون تبدیل شد گزینه yes بود یعنی کلیک همراه با درآمد بوده است و NO بود یعنی صرفا یک کلیک و فاقد درآمد برای بازاریاب بوده است)

گزارش کمپین : اگر در تب بازاریابی و قسمت کمپین، کمپینی ساخته شده باشد بازاریاب از این طریق می تواند گزارشات مربوط به کمپین ساخته شده را در این قسمت مشاهده نماید.

تاریخچه ارجاعات :  در این قسمت بازاریاب می تواند دسته بندی درآمدهای کسب شده خود را به همراه تاریخ ، وضعیت تایید و مبلغ درآمد حاصل از هریک را مشاهده نماید.