• ۸۴۳۲
  • ۰
  • ا۳ دقیقه

ردیابی حیوانات دریایی چگونه است و چرا لاک پشت ها و موجودات دریایی را ردیابی می کنیم؟

از آنجا که بیشتر تحقیقات انجام شده در مورد لاک پشت‌های ? دریایی در سواحل امن انجام شده است و از آنجا که بیش از ۹۰% زندگی یک لاک‌پشت دریایی در آب صرف می شود مثل تغذیه، جفت گیری، مهاجرت و انجام هر کار دیگری که یک لاک‌پشت دریایی انجام می دهد پس برای پیشرفت و کشف نقاط مبهم زندگی جانداران دریایی مخصوصاً لاک‌پشت (بدلیل عمر زیاد و زندگی تو در تو) نیاز است این جاندار مورد بررسی و ردیابی قرار گیرد به ویژه ، برای محافظت مناسب از لاک‌پشت های دریایی در تمام زیستگاه‌های آنها، باید در مورد الگوهای مهاجرتی آنها بیشتر بدانیم.

پس استفاده از GPS حیوانات یا ردیاب حیوانات برای پی بردن به تو در توی زندگی لاک پشت‌ها امری ضروری است.ردیاب ضد آب حیوانات بگونه‌ای طراحی شده که از باتری بسیار قوی و وزنی کم برخوردار است تا در زندگی این جانداران خللی ایجاد نشود.

ردیابی حیوانات دریایی

[su_highlight background=”#۱dec9b”]

چگونه لاک پشت‌ها از این زیستگاه های مختلف استفاده می کنند؟

[/su_highlight]

لاک پشت‌ها مسیرهای مهاجرت بین زیستگاه‌ها را چگونه طی می‌کنند؟
جستجوی رفتار و چرخه زندگی لاک پشت‌های دریایی به ما آموخته است که این موجودات به طور کلی در همان منطقه که لانه می‌کنند تغذیه نمی‌کنند.اکنون می‌دانیم که لاک پشت‌های دریایی بسیار میل به مهاجرت دارند ، آنها اغلب صدها یا حتی هزاران مایل مسافت را بین سواحلی که تخمگذاری کردند و جایی که زیست بوم آنهاست و تغذیه می‌کنند طی می‌کنند.

اینجاست که فناوری تله متری telemetry ماهواره‌ای در محافظت از لاک پشت‌های دریایی مفید و مهم می‌شود.

ردیابی به روش تله متری ماهواره‌ای

ردیابی حیوانات دریایی

ردیابی حیوانات دریایی به روش تله متری ماهواره‌ای چگونه است ؟

دنبال کردن یک شیء روی زمین با استفاده از ماهواره‌های در مدار را گویند. تله متری به مرحله‌ای رسیده است که به محققان امکان می‌دهد لاک پشت‌ها را در اقیانوس با اتصال یک فرستنده PTT به پشت لاک‌پشت دریایی ردیابی کنند.

PTT هر بار که لاک‌پشت برای هوا گیری به سطح می‌آید ، سیگنالی مملو از اطلاعات را به ماهواره در مدار می‌فرستد. این ماهواره داده‌ها را دوباره به ایستگاه دریافت کننده روی زمین انتقال می‌دهد ، که محققان می‌توانند از طریق رایانه خود به آنها دسترسی پیدا کنند. به طور کلی ، پس از گذشت حدود یک سال ، فرستنده‌ها از لاک‌پشت جدا می‌شوند. Sirtrack PTT ، با فایبرگلاس و رزین متصل به پوسته لاک‌پشت می‌چسبد و کاملاً با محیط زیست سازگار است.

 

 

منبع:https://conserveturtles.org