منابع آزاد

انتشار منابع باز و سورس ها

در این قسمت رادشید سعی نموده جهت اعتلای دانش فنی و عمومی, اقدام به نشر قسمتی از سورس ها و منابع پروژه های انجام شده توسط رادشید نماید.

این منابع که غالبا از درجه اهمیت و امنیتی از حالت عدم اتنشار خارج شده اند جهت استفاده عموم در وب سایت رادشید قرار میگیرد.

در صورتی که کاربران در مورد منابع منتشر شده سوالی دارند میتوانند در همین قسمت مطرح نمایند و در صورت امکان حتما کارشناسان رادشید به آن جواب خواهند داد.

منابع انشار داده شده حول محور تخصص های الکترونیک و نرم افزار خواهد بود که امید آن است که کاربران بتوانند از این منابع استفاده نمایند.

نکته: لازم به ذکر است کلیه اطلاعات انتشار یافته شده دارای ساختار و قوانین انتشار منابع باز نیستند و همگی آنها صرفا توسط کارشناسان رادشید نوشته نشده است و قسمتی از آنها نیز از منابع دیگر استفاده شده و  صرفا جمع بندی, تست , ویرایش و یا اضافه گردیده است.

جی پی اس _ ردیابی _ GPS

7 نکته کلیدی از جی پی اس که نمی‌دانید…

” تا به حال به این فکر کردین که GPS از کجا اومده و چند ماهواره در مدار زمین در خدمت این پروژه هستند؟ “

ردیاب خودرو شخصیت های سیاسی

ردیاب خودرو شخصیت‌های سیاسی

” با توجه به صحبت‌های دبیر شورای امنیت کشور در خصوص حذف تیم‌های مراقبتی با توجه به فضای امن کشور، آیا سپاه و ناجا برای تعقیب و مراقبت از ردیاب استفاده می‌کنند؟ ”

موشک کروز و gps

موشک کروز

” ارتباط بین موشک و سامانۀ موقعیت‌یابی جهانی موسوم به GPS بسیار تنگاتنگ است.سالهاست که به جز کاربردهای روزمرۀ GPS، از مزیت‌های خاصی نظیر هدایت و ناوبری کشتی‌ها،هواپیماهای بدون سرنشین،موشک‌های دور برد و سایر اجسامی که نیاز به هدایت از راه دور دارند بالفعل استفاده می‌شود ”

سازوکار موشک و gps

موشک و GPS

” از زمانی که مختصاتی به عنوان هدف بررسی و Briefing می‌شود تا لحظه پرتاب یک موشک و نقطۀ برخورد، هزاران کیلو بایت داده بین اتاق فرمان، موشک، پهپاد و مکان‌یاب مبادله می‌شود تا نقطه مورد نظر به دقت مورد اصابت موشک قرار گیرد “.

نحوه نصب ویندوز 10 در برد Raspberry Pi 2 یا 3

نحوه نصب ویندوز 10 در برد Raspberry Pi 2 یا 3

این نکته ذکر می گردد که بعد از نصب این نسخه انتظار یک نسخه ای به مانند انچه درسیستم PC یا لب تاپ خود نصب میکنند که حالت تعاملی و مناسب دارد نداشته باشد. …

دانلود رایگان PCB SIM900

دانلود رایگان PCB SIM900

رادشید این بار هم یک منبع رایگان دیگر جهت استفاده کاربران متخصص و طراحان الکترونیک منتشر نمود. …

سورس تبديل تاريخ ميلادی، هجری و شمسی به يكديگر

سورس تبديل تاريخ ميلادی، هجری و شمسی به يكديگر

در این سورس که به زبان C میباشد شما میتوانید اوقات شرعی را طبق موارد زیر به همدیگر تبدیل نمایید. …

پروژه رایگان SIM908

پروژه رایگان SIM908

رادشید به عنوان یکی از تولیدکنندگان اولیه بردهای اموزشی SIM908 , هم اکنون اقدام به انتشار کل فایلهای پی سی بی (PCB) و شماتیک آن نموده است. …

تفاوت SIM900 و SIM800

تفاوت SIM900 و SIM800

ماژول های SIM800 و SIM900 توسط شرکت SIMCOM به صورت انبوه و تولید شده و روانه بازار شده است که البته ماژول SIM900 در این تاریخ به پایان تولید خود نزدیک است. …

دنیای متن باز و آزاد دارای  مفهومی فلسفی بی بدیل می باشد که  در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد, مفهومی که باعث ایجاد لینوکس و بسیاری نرم افزار پر قابلیت دیگر گردیده است, وسائلی و تجهیزاتی که با سیستم های عامل متن باز و نرم افزارهای آن ایجاد و در حال استفاده هستند آنقدر گسترده و فراگیر هستند که تجسم دنیایی بدون OpenSource سخت میباشد.

قوانین حاکم بر نرم فزار متن باز را میتوانید در سایت ویکی پدیا مطالعه نمائید.

انتشار سورس های موجود با ذکر منبع انتشار بلامانع میباشد. ( رادشید)